Kenan Sofuoğlu'nun Kartvizite Senatör yazdırmasının nedeni "ısrar"mış

Meclis Başkanvekili Mustafa Şentop, AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu’nun "senatör" unvanı yazılı kartvizitin “ısrar” üzerine basıldığını söyledi. Şentop, işlemi yapan personel hakkında inceleme başlatıldığını açıkladı.

GÜNCEL .
kenan sofuoğlunun kartvizite senatör yazdırmasının nedeni ısrarmış

AKP Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun, geçen ay, bastırdığı kartvizitte kendisini "senatör" olarak tanıttığı ortaya çıkmıştı.

Diğer milletvekillerinin kartlarının İngilizce kısmında "Deputy"yazarken, Sofuoğlu'nun "Senatör"kartı tartışma toplamıştı. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, konuyu TBMM gündemine taşımıştı.

"'ISRAR' ÜZERİNE..."

Meclis Başkanvekili Mustafa Şentop kartvizite “senatör” unvanının Sofuoğlu’nun personelinin ısrarı üzerine yazıldığını, işlemi yapan personel hakkında inceleme başlatıldığını söyledi.

Emir'e, TBMM Başkanlığı tarafından verilen yanıtta, "Sofuoğlu’na ait kartvizit talebi TBMM Basımevi ‘Elektronik Sipariş Yöntemi Sistemi’ üzerinden gönderilmiş olup yasama dışı baskılar kısmındaki ilgili personel tarafından yapılan incelemeden sonra bu ibarenin teamüllere uygun olmadığı milletvekilinin sekreteryasına bildirilmiş ancak milletvekilinin personeli tarafından yapılan ısrar üzerine personel tarafından basımı yapılmıştır. Söz konusu işlemi gerçekleştiren personel hakkında başlatılan inceleme süreci devam etmektedir” denildi.

"ALDIĞIMIZ CEVABA İNANAMADIK"

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, “Senatör yazdığını fark edince gözlerimize inanamamıştık. Bu kez de aldığımız cevaba inanamadık. Israr karşısında dayanamamışlar” diyen Emir de, şunları söyledi:

”Sekretaryanın uyarıldığı ortaya çıktı. Buna karşın düzeltme yapılamamış. Israr karşısında dayanamamışlar. Yani basım evi ısrara karşı koyamamış. Bu trajik bir durum. Teamüllere tamamen uygun olmayan bir durum var. Bir kişinin resmi görevi neyse o yazılır. Bu durum tam bir saygısızlık. Herkesi ciddiyete davet ediyorum ve bu konunun takipçisi olacağım”

Odatv.com

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kenan Sofuoğlu'nun Kartvizite Senatör yazdırmasının nedeni "ısrar"mış
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.