Meteoroloji hava durumu: İstanbul'da hafta sonuna dikkat!

Meteoroloji hava durumu tahminlerine İstanbul'da hafta sonunu yağış etkili olacak. İşte 5 günlük İstanbul hava durumu raporu

GÜNCEL .
meteoroloji hava durumu: istanbulda hafta sonuna dikkat!

Meteoroloji 5 günlük haritalı hava durumu tahminini yayınladı. Yayınlanan hava durumu tahminine göre İstanbul'da hafta sonu cumartesi ve pazar günü aralıklı sağanak yağışlı geçeceği beklenirken yeni haftanın ilk gününde de hafif sağanak yağışlı ve salı günü ise çok bulutlu olacağı tahmin ediliyorken çarşamba günü tekrar yağışın etkili olması bekleniyor.

Bugün İstanbul'da sıcaklıkların artması beklenirken hava durumunun az bulutlu olacağı bekleniyor. İstanbul'da günün en yüksek sıcaklığı bugün 11 derece olurken gece ise 5 derece olması bekleniyor.

İSTANBUL'DA 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

19 Ocak Cumartesi hafta sonunun ilk günü ise İstanbul'da hava durumunun parçalı bulutlu ve hafif yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Yarın sıcaklığın bugüne göre 1 derece daha artması beklenirken günün en yüksek sıcaklığının gündüz 12 derece gece ise 8 derece olması bekleniyor.

20 Ocak Pazar günü ise İstanbul'da hava durumunun aralıklı sağanak yağış yani gün içerisinde hafif sağanağın etkili olması tahmin ediliyor. Sıcaklık pazar günün cumartesi gününe nazaran 1 derece azalacak ve günün en yüksek sıcaklığı gündüz 11 derece olması beklenirken gece yarısı 6 derece olacağı tahmin ediliyor.

21 Ocak Pazartesi yeni haftanın ilk günü ise İstanbul'da gün içerisinde hafif ve aralıklı sağanak yağış ile birlikte yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Pazartesi günü İstanbul'da sıcaklığın 11 derece olması beklenirken gündüz ise 7 derece olacağı tahmin ediliyor.

22 Ocak Salı günü İstanbul'da havanın çok bulutlu olacağı tahmin edilirken sıcaklığın azalması bekleniyor. Megaşehirde salı günü sıcaklık 10 derece olması beklenirken gece sıcaklığın 6 dereceye düşmesi bekleniyor.

23 Ocak Çarşamba günü haftanın ortasında İstanbul'da havanın yağmurlu olacağı ve sıcaklığın salı gününe göre artacağı tahmin ediliyor. Çarşamba günü İstanbul'da hava sıcaklığının 12 derece olacağı tahmin edilirken gece yarısı sıcaklığın 7 derece olması bekleniyor.

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Meteoroloji hava durumu: İstanbul'da hafta sonuna dikkat!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.