Kadıköy'de lösemi hastaları için kök hücre bağışı kampanyası başlatıldı

Kadıköy Belediyesi ve Kızılay Kadıköy Şubesi, İzmir'de lösemi tanısı konulan ve ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin ve diğer lösemi hastaları için kök hücre bağışı kampanyası başlattı. Bu kapsamda, 2 gün boyunca belediye binası önünde, geçici ünite kurulacak.

GÜNCEL .
kadıköyde lösemi hastaları için kök hücre bağışı kampanyası başlatıldı

Kadıköy Belediyesi ve Kızılay Kadıköy Şubesi, İzmir'de lösemi tanısı konulan ve ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı ve diğer lösemi hastalarına umut olacak kök hücre bağışı için 2 günlük bir kampanya başlattı.

 

Bu kapsamda gerçekleştirilen "Kök hücre bağışıyla yeni yılda mutlu bir ‘öykü' yazıyoruz" kampanyası için 9-10 Ocak tarihlerinde Kadıköy Belediyesi önünde geçici ünite kurulacak.

Kan ve ilik örneği bağışında bulunmak isteyenler, iki gün boyunca saat 10.00-19.00 arasında kampanyaya destek verebilecek.

Kampanyaya Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu'nun yanı sıra sanatçılar, sendika ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de katılacak.

SÜREÇ NASIL İŞLİYOR?

18-50 yaş arası sağlıklı her insanın kök hücre bağışında bulunabilir. Kan veren kişilerden 2-3 tüp kan alınıyor. Alınan kanlar kayıt altına alındıktan sonra laboratuvara gönderiliyor. Bütün ön testleri yapılıyor ve uygun eşleşme bekleniyor.

Ancak Hepatit B, Hepatit C, AİDS ile Sifiliz gibi hastalıklara sahip olan kişiler kök hücre bağışında bulunamıyor.

Kadıköy belediyesi ve Kızılay'dan ilik nakli kampanyası

© SPUTNİK / KADIKÖY BELEDİYESİ

Kadıköy belediyesi ve Kızılay'dan ilik nakli kampanyası

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kadıköy'de lösemi hastaları için kök hücre bağışı kampanyası başlatıldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.