Bartholomeos: Otosefallik karşılığında Poroşenko'dan para değil şeker ve çikolata aldım

Fener Rum Patriği Bartholomeos, Ukrayna Ortodoks Kilisesi'ne otosefallik (bağımsızlık) verilmesi karşılığında Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroşenko'dan para değil şeker ve çikolata aldığını belirtti.

GÜNCEL .
bartholomeos: otosefallik karşılığında poroşenkodan para değil şeker ve çikolata aldım

Fatih'teki Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi'nde düzenlenen Noel ayininde Rum okullarından gelen çocuklara hitap eden Bartholomeos, otosefallik kararı karşılığında Ukrayna'dan para aldığı iddialarını reddederek sadece şekerle çikolata aldığını savundu.

 

Bartholomeos, "Poroşenko'nun çikolata fabrikası var. O, ABD Başkanı Donald Trump gibi bir girişimci. Rus kilisesi beni otosefallik karşılığında para almakla suçlasa da, para değil Poroşenko'nun fabrikasından çok miktarda şeker ve çikolata aldım" dedi.

Poroşenko'nun fabrikasından kendisine çok sayıda çikolata paketi gönderildiğini anlatan Bartholomeos, "İki paket kaldı. Şimdi onları açıp atacağım. Yakalayan, kahraman olur" diye ekledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Rus Ortodoks Kilisesi yetkilileri, Bartholomeos'un Ukrayna'ya otosefallik verilmesi karşılığında para aldığını belirtmişti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bartholomeos: Otosefallik karşılığında Poroşenko'dan para değil şeker ve çikolata aldım
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.