Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütleriyle olan mücadelemizi ara vermeden sürdüreceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Denizli'de toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan, "Terör örgütleriyle mücadelemizi Gabar'da, Cudi'de hiç aralık vermeksizin devam ettiriyoruz ve ettireceğiz. Açtıkları çukurları kendilerine mezar edeceğiz" ifadelerini kullandı.

GÜNCEL .
cumhurbaşkanı erdoğan: terör örgütleriyle olan mücadelemizi ara vermeden sürdüreceğiz

"AK Parti'nin işidir. CHP filan bu işten anlamaz. Ben İstanbul'u kimden aldım? CHP'den aldım. İstanbul'da belediyeyi aldığımız İstanbul susuzdu, çöp dağları vardı. Hava kirliliği tavan yapmıştı. O susuzluğun olduğu İstanbul'a dağları delerek su getirdik. Ve 2040'a kadar İstanbul'un su sorununu çözdük. Bir taraftan Istranca dağlarından bir taraftan Sakarya'dan su getirdik. Boğaz'ın altından da karşılıklı deplase ettik. İstanbul'da artık su sorunu yok. Biz buyuz" diyen Erdoğan, "Şimdi inşallah İzmir'i de alacağız. Ona hazırlanıyoruz. Onun için hep birlikte gayret göstereceğiz" açıklamasında bulundu.

CHP DEMEK; ÇÖP DEMEKTİR, SUSUZLUK DEMEKTİR, YOLSUZLUK DEMEKTİR, YASAKLAR DEMEKTİR'

CHP'ye yüklenen Erdoğan, "Şimdi şunu söylüyorum, CHP demek çöp demektir, CHP demek susuzluk demektir, CHP demek yolsuzluk demektir, CHP demek yasaklar demektir. İşte biz bunları kaldırdık" açıklamasında bulundu.

Millet bahçeleri ve kırahathanelerine de değinen Erdoğan sözlerine şöyle sürdürdü:

Şimdi önümüzde 3.5 ay var. 3.5 ay sonra sandıklardan inşallah AK Parti'yi en güçlü şekilde çıkartıyor muyuz? Zaten AK Parti demek gençlik demektir. Unutmayın, 2 tane dev proje dedim. Bunlardan birisi millet bahçeleri. 1 ay olmadı, İstanbul'da 5 millet bahçesinin açılışını yaptık. Oralar muhteşem oldu. Bir de ne demiştim, millet kırahathaneleri demiştim. Şu anda muhteşem millet kırahathaneleri açıyoruz. İçinde çay ve kek, ücretsiz olarak gençlere dağıtılıyor. Bu CHP ne dedi, kumarhane açıyorlar dedi. Çünkü bunların işi okey ıstakasını koyacak, tuğlaları dizecek. Bu kırahathanelerde gençlerimiz gelecek derslerini çalışacak. Ama çayını da kahvesini de simidini de kekini de orada bulacak. Bu devletin milletiyle kaynaşması demektir.

'TÜRKİYE'NİN YÜKSELİŞİNİ HERKES GÖRÜYOR, SADECE ANA MUHALEFET BU GERÇEKLERE SAĞIR VE KÖR'

Türkiye'nin yükselişi herkes tarafından görülüyor ve kabul ediliyor. Sadece ana muhalefet bu gerçeklere sağır ve kör. Bay Kemal bak terörle mücadelede neler yapıyoruz. Gördün mü, duydun mu? Bak Sincar'a girdik mi, girdik. Uçaklarımız o PKK teröristlerine oraları mezar yaptı mı, yaptı. İftihar etmen lazım. O kol kola gezdiğin terör örgütü mensupları var ya, onların açtıkları çukurları kendilerine mezar edeceğiz. Sen kimlerin yanında yer alacağını öğrenemedin. Sen onlarla beraber devam et, biz milletimizle beraber devam ediyoruz." "Nerede bir sıkıntı varsa, orada biz olacağız. Çıkmışlar parlamentoda bize akıl veriyorlar. Diyorlar ki, arkadaşlarımızı vurdular. Ya sizin arkadaşlarınız değil vatandaşlarımızı kırdıran. Bizim Kürt kardeşlerimizi sokağa döken değil miydi bunlar. Bir tanesi içeride yatıyor işte. Bölücü terör örgütünün başıyla ilgili yaptıkları ortada. PKK'sı PYD'si YPG'si FETÖ'sü bunların hepsi aynı. Bunlar halkımızı böldüler, parçaladılar. Milletimize göğüslerini gererek ifade edebilecekleri hiçbir projeleri olmadığı için işi yüzsüzlüğe vurdular. Geçtiğimiz günlerde CHP lideri bütçe görüşmeleri için çıktığı kürsüde bir sürü zırvayı sıraladı. Diyor ki, hastanelerde tedavi yapılmıyor, hastanelerde muayene yok. Bay Kemal senin genel müdürlüğündeki hastaneler yok. Onlar mazi oldu. Benim halkım gerçekleri biliyor. Senin dönemindeki gibi kuyruklarda ölenler yok. İlacını alamıyordu benim vatandaşım. Şimdi ilacını hastanenin eczanesinden almaya gerek yok. Şimdi bir de şehir hastanelerini yapmaya başladık.

'ARTIK ADALET SİSTEMİMİZ, SADECE VE SADECE TÜRK MİLLETİ ADINA GÖREV YAPACAKTIR'

Avrupa Komisyonu başta olmak üzere uluslararası kuruluşların araştırmalarına göre, ülkemizde yargıya olan güvenin oldukça yüksek bir seviyede seyrettiği görülüyor. Milletimizin büyük bir bölümü, anlaşmazlıklarını yargı kanalıyla çözmeyi tercih ediyor. Geçmişte önce vesayet güçleri ardından FETÖ tarafından yıpratılan adalet sistemimiz milletimizin gönlündeki yerini korumaya devam ediyor. Ülkemiz ve yargımız böylesine ölümcül bir virüsten temizlenmişken, yargının güvenilirliğini sorgulamak terör örgütlerinin değirmenine su taşımaktır. Ülkemizde artık adalet sistemi, sadece ve sadece Türk milleti adına görev yapacaktır.

'BU ZAT KENDİSİNİN DE İÇİNDE OLDUĞU TBMM'NİN İRADESİNİ DARBE OLARAK NİTELİYOR'

Bay Kemal egemenlik kayıtsız şartsız değil mi? 20 Temmuz'da OHAL kararını meclis aldı. Sana mı soracaktı? Kararı alan TBMM, iş bitmiştir. Bu zat kendisinin de içerisinde olduğu TBMM'nin iradesini darbe olarak niteliyor. Bunların milletin temsilcilerine saygısı bu kadardır.""Şimdi bu zat çıkıyor, Cemal Kaşıkçı cinayeti konusunda akla hayale sığmayan iftiralarda bulunuyor. Azıcık aklı, mantığı, izanı, vicdanı olan bir insan bu sözleri etmeye utanır. Olayın en başından sonuna kadar nasıl gerçekleştiğini anlattık. Grup toplantısında tüm dünyaya üç dilde yayın yaptık. Ama kulağı var duymuyor, gözü var görmüyor. Çünkü kalbi mühürlenmiş. Yargı, emniyet ve istihbarat birimlerimiz cinayetle ilgili bilgi ve belgeleri, çok büyük emek sarf ederek ortaya çıkarttı. Amerika'dan, Suudi Arabistan'dan, Fransa'dan, Almanya'dan, Kanada'dan geldiler dinlettik. Dün İstanbul'da İslam İşbirliği Teşkilatı Anayasa Mahkemesi Başkanları zirvesinde bunu etraflıca anlattım. Arkasından Kudüs Zirvesi'nde de anlattım. Sonunda ne oldu? Amerika Senatosu kararını verdi; Bunun arkasında filanca var. Katillerin ülkemizi terk ettikleri saatlerde, daha olayın ne olduğu bile bilinmiyordu. Bu olayı sıkı bir şekilde takip etmeseydik, cinayetin ortaya çıkması da mümkün olmayacaktı. Dünyanın tamamının gördüğü bir hususu Bay Kemal görmüyorsa, bu da kendi sorunudur. Bu zata milletimiz hak ettiği cevabı sandıkta, 31 Mart'ta verecektir. CHP'nin başındaki zat, diğer pek çok mesele gibi burada da aynı şeyi yapıyor. Terör örgütleriyle birlikte oluyor. Bütün bunlar karşısında biz terör örgütleriyle mücadelemizi Gabar'da Cudi'de aralıksız devam ettiriyoruz.

'İŞ GÜCÜNÜ SON 10 YILDA 23 MİLYONDAN 33 MİLYONA ÇIKARDIK'

Kılıçdaroğlu'nun bir diğer hezeyanı bilmem kaç gazetecinin içeride olduğu yalanıdır. Bunlar gazeteciliği bırakıp terör örgütüyle beraber olanlar. Binlerce dosyayı mesleklerine göre ayırmak bizim aklımıza gelmiyor. Bir kısmının terör örgütleriyle ilişkileri, bir kısmının da adi suçlar nedeniyle cezaevinde olduğunu görüyoruz. İşsizlik diyor, bir başka yalan bu. Türkiye'de iş gücü arzının sadece son 10 yıla baktığımızda 23 milyondan 33 milyona çıktığını görüyoruz. Bu başarıyı 2008 küresel finans krizine ve son 5 yılda yaşadığımız onca badireye rağmen ortaya koyduk.

'FRANSA'DA SARI YELEKLER VAR, CHP ORADA'

Nerede ülkemizin aleyhine bir iş varsa, CHP orada. Bir saldırı varsa CHP orada. Nerede Türkiye'yi karalamaya yönelik bir kampanya varsa CHP orada. Fransa'da Sarı Yelekler var, CHP orada. Gezi olaylarında Bay Kemal nerede, o da orada. Bu yollara tevessül ettiğiniz zaman bunun bedelini sizlere çok ağır ödetiriz. Çıkmışlar sokağa davet ediyorlar. Bir tanesi televizyondan edep fukarası bir tanesi sokağa davet ediyor. Ahlaksıza bak. Bunlara yargı gereken cevabı verecektir. Burası Paris mi? Gezi'de herkes dersini aldı. 15 Temmuz'da herkes dersini aldı. Bu ülkede bu tür olaylara girişenler bedelini ağır öderler. 2023 hedeflerimize de bunlara rağmen ulaşacağız.

'BURASI PARİS Mİ?'

Biz iktidara geldiğimizde 66 lira alan emekli vardı. Son düzenlemeyle bin liranın altında alan emekli bırakmadık. 66 lira nere, bin lira nere?"Çıkmışlar sokağa davet ediyorlar bu ne terbiyesizliktir ya. Bir tanesi TV ekranlarından kendini bilmez, haddini bilmez, edep yoksunu bir tanesi çıkmış sokağa davet ediyor. Ahlaksıza bak, ahlaksıza bak. Bu ne terbiyesizliktir? Zaten bunlara yargı gereken cevabı verecektir. Ben buna inanıyorum. Sen napıyorsun? Burası Paris mi? Gezi olaylarında zaten herkes dersini aldı. 15 Temmuz'da zaten herkes dersini aldı. Bu ülkede bundan sonra bu tür olaylara girişenler bunun bedelini ağır öderler.

Kılıçdaroğlu'nun tahrik etmeye çalıştığı bir başka kesim emekliler. Emeklilere AK Parti iktidarı kadar değer veren başka bir hükümet olmadı. Biz iktidara geldiğimizde bu ülkede emekli maaşı 66 liraydı son düzenlemeyle bin liranın altına emekli aylığı kalmadı.

'KILIÇDAROĞLU ÇIKIP ÖZÜR DİLEMEZSE, YALANLARINI İFŞA ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ'

Üniversite öğrencilerine 45 lira kredi ve ya burs veriyorlardı. Şimdi Ocak'la birlikte bunu 500 liraya yükselttik. Yalana bak. Öğrencilerin kalacağı yer yok diyor. Ne kadar vicdansızsın. 2002'de 182 bin olan yurt kapasitesi vardı. Şimdi bu sayı 689 bin oldu. Öğrenci yurtlarında 214 bin yatak kapasitesini artıracak çalışmayla ilgili ihale süreci devam ediyor. Şimdilik Kılıçdaroğlu'nun yalanlarına cevap vermeye ara veriyorum. Eğer çıkıp milletimizden özür dilemezse daha sonra Kılıçdaroğlu'nun bu yalanlarını ifşa etmeye devam edeceğiz."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Cumhurbaşkanı Erdoğan: Terör örgütleriyle olan mücadelemizi ara vermeden sürdüreceğiz
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.