Çocuğu istismara uğrayan anneye şikayetten vazgeç baskısı: Senin çocuğun erkek, kızlığı bozulmadı ki, unutur gider

Erzurum'da açılan istismar davasında konuşan mağdur çocuğun annesi, ailenin sürekli evlerine gelerek şikayetten vazgeçmeleri konusunda baskı yaptığını söyledi. Anne A.G., "Sanığın annesi 'Senin çocuğun erkek. Kızlığı bozulmadı ki. Bir şey olmaz, unutur gider' diyor" ifadesini kullandı.

GÜNCEL .
çocuğu istismara uğrayan anneye şikayetten vazgeç baskısı: senin çocuğun erkek, kızlığı bozulmadı ki, unutur gider

Erzurum Aşkale'de iki aile arasında başlayan kavgayı soruşturan jandarma, ortaokul öğrencisi 14 yaşındaki Y.G. adlı erkek çocuğun, akrabası 27 yaşındaki Y.G.'nin cinsel istismarına uğradığı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine Aşkale savcılığı, soruşturmayı bu yöne kaydırdı.

 

Savcının talebi üzerine çocuğun ortaokuldaki rehber öğretmeni devreye girdi. Çocuk, öğretmenine komşusu Y.G.'nin kendisine ilkokul yıllarından itibaren cinsel istismarda bulunduğunu anlattı.

 

DHA'nın aktardığı habere göre, daha sonra Çocuk İzleme Merkezi'nde ifade veren çocuk şunları söyledi: "İlk kez 9-10 yaşlarında bana istismarda bulundu. Beni götürdüğü çatı katında bu eylemi yaptı. Daha sonraki yıllarda da benzer şekilde istismar eylemleri oldu. 7. sınıftayken aynı teklifi yapınca durumu aileme anlattım. Bundan dolayı iki aile arasında kavga çıktı."

Tutuklanan ve bir süre sonra tahliye edilen Y.G. hakkında 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 16 yıl, 'cebir tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçundan 4.5 yıldan 11 yıl üç aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

'MAHKEMEYE GİDİP 'YALAN SÖYLEDİK' DİYECEKSİNİZ'

Sanık Y.G. Erzurum 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın dünkü duruşmasında suçlamaları kabul etmedi.

 

Duruşmada sanıktan şikâyetçi olan Y.G.'nin annesi A.G. de dinlendi. Anne ifadesinde, ailenin sürekli evlerine gelerek, kendilerine şikayetten vazgeçmeleri konusunda baskı yaptığını anlattı:

"Sanığın annesi Ş.G. evime gelerek, 'Senin çocuğun erkek. Kızlığı bozulmadı ki. Bir şey olmaz, unutur gider' diyor. Bizi her gördükleri yerde ‘Çocuğumun adını kimseye söylemeyeceksin. Mahkemeye gidip yalan söyledik diyeceksiniz' diyorlar. Şikâyetçiyim."

Duruşma ertelendi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Çocuğu istismara uğrayan anneye şikayetten vazgeç baskısı: Senin çocuğun erkek, kızlığı bozulmadı ki, unutur gider
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.