AK Partili eski 3 bakanın adı Karlov sukiastı iddianamesinde

Rusya'nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov'un öldürülmesine ilişkin Fephullah Gülen'in aralarında bulunduğu 28 şüpheli hakkında hazırlanan iddianamede, AK Partili eski 3 bakanın da adının geçtiği belirtildi.

GÜNCEL .
ak partili eski 3 bakanın adı karlov sukiastı iddianamesinde

Sözcü'den Asuman Aranca'nın haberine göre, sanıklardan 2'sinin eski Başbakan Lardımcısı Tuğrul Türkeş ile eski Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun koruma polisleri olduğu, bir diğer sanığın ise Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç tarafından ‘Bakan Danışmanı' olarak atandığı öne sürüldü.

 

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, sanıklardan Hayreddin Aydınbaş'ın yüksek lisans eğitimi için Rusya'ya gittiği ancak eğitimini yarıda bırakıp yurda dönerek 2010 yılında AK Parti Ankara İl Başkanlığı'nda basın müşaviri olarak göreve başladığı belirtildi.

 

Daha sonra Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'na uzman olarak geçen Aydınbaş, dönemin Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç'ın talep yazısı üzerine bakan danışmanlığına atandı. Etkin pişmanlıktan yararlanan 'Selim' kod adlı Aydınbaş ifadesinde İstanbul'da FETÖ'nün Büyük Bölge Talebe Mesulü (BBTM) olduğunu açıkladı.

12 KİŞİYİ TEŞHİS ETTİ

Aydınbaş, FETÖ üyesi 12 kişiyi de fotoğraflarından teşhis etti.

 

İddianamedeki sanıklardan polis memuru Sefa Kurnaz'ın MHP'den AK Parti'ye geçen eski Başbakan Yardımcısı Tuğrul Türkeş'in yakın koruması olduğu belirlendi.

 

Kurnaz, suikastçı Mert Altıntaş ile okul arkadaşı olduğunu, FETÖ ile ilişkisinin bulunmadığını savundu.

Sanıklardan polis memuru Doğukan Söylemez'in ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun 3 yıl süreyle yakın korumalığını yaptığı belirlendi. Suikastçı Altıntaş'ın FETÖ üyesi ve okul arkadaşı olduğunu söyledi. İddianamede, Söylemez'in emniyette mahrem yapı içinde yer aldığı kaydedildi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git AK Partili eski 3 bakanın adı Karlov sukiastı iddianamesinde
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.