Nevra Serezli, Sabah'a konuştu: Atatürkçü bir insanım

Tiyatro sanatçısı Nevra Serezli, sanatçılar arasındaki ideolojik ayrılıklardan kaynaklanan tartışmalarla ilgili “Her fikre açık bir insanım. Hiçbir zaman ayrımcılık yapmadım. Değerlerimize, ülke birliğine zarar vermediği sürece herkesin fikrine saygılıyım” dedi ve ekledi: "Atatürkçü bir insanım."

GÜNCEL .
nevra serezli, sabaha konuştu: atatürkçü bir insanım

Nevra Serezli, Sabah gazetesinden Tuba Kalçık'ın sorularını yanıtladı.

"Son dönemde sanat dünyasında ideolojik ayrılıklar yüzünden gerilimler yaşanmaya başlandı. Eskiden böyle bir tablo var mıydı?" sorusuna karşılık Serezli, "Eskiden de vardı böyle fikirsel ayrılıklar. Sol düşünceye veya sağ eğilime sahip oyuncu arkadaşlarımız vardı. Ama bizim dönemimizde bu hiç sorun olmamıştı. Birbirimizin oyunlarını gidip izlerdik" ifadesini kullandı.

 

"Sanatta renklilik, çeşitlilik ne kadar çoksa o kadar iyi. Herkes tek tip, üniforma gibi aynı fikirde olsa, üretkenlik de olmaz. Sanatımla herkese hitap etmeye çalıştım. Bir fikre ya da ideolojiye ait olmayan, herkesin gelip izleyebileceği türden oyunlarda sahne aldım hep" diyen Serezli, şöyle devam etti:

— Tek bir tarafa hizmet etmeyen, belirli bir sloganın altında toplamayan oyunlarda yer almaya özen gösterdim. Sanatta hangi görüşte olunursa olunsun doğruyu anlatmak çok önemli. Eleştiri barındırabilirsin oyunda ama doğruyu anlatacaksın, izleyiciyi yanıltmayacaksın. Her fikre açık bir insanım. Herkes istediği hayatı yaşamakta özgürdür. Hiçbir zaman ayrımcılık yapmadım. Değerlerimize, ülke birliğine zarar vermediği sürece herkesin fikrine saygılıyım. Atatürkçü bir insanım. Türk'üm ve bu şanlı bayrağın altında yaşamaktan, bu ülkenin sanatçısı olmaktan gurur duyuyorum. Türk bayrağımızı görünce gözlerim doluyor. Öyle büyük bir ülke sevgim var. Mesela duyuyorum; bazıları ülke zor duruma düşünce 'Giderim' diyor. Beni hiçbir kuvvet vatanımdan ayıramaz. Bu ülkede doğdum ve burada öleceğim.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Nevra Serezli, Sabah'a konuştu: Atatürkçü bir insanım
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.