Kulis: Erdoğan telefonla Nihat Hatipoğlu'nu aradı, 'Adaylık konusunu gündemden düşürelim' dedi

Yeni Şafak yazarı Mehmet Acet, Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere ilişkin kulis yazdı. Acet, "Erdoğan Hatipoğlu’nu telefonla aradı, 'Görüşlerinize hak veriyorum, adaylık konusunu gündemden düşürelim' dedi ve konu bu şekilde iki tarafın rızası ile kapanmış oldu" dedi.

GÜNCEL .
kulis: erdoğan telefonla nihat hatipoğlunu aradı, adaylık konusunu gündemden düşürelim dedi

Mehmet Acet, "AK Parti'nin İstanbul, Ankara ve İzmir adaylarının ilânı neden gecikti?" başlığıyla yayımlanan yazısında"Geçen hafta Nihat Hatipoğlu'nun Diyarbakır ya da İzmir'den aday olacağını yazmıştım" hatırlatmasında bulundu.

"Bir hafta önce bu böyleydi çünkü. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hatipoğlu'nu adaylık teklifi için davet ettiğini, 'Hayırlı olsun' dediğini, Hatipoğlu Hoca'nın da cevaben, 'Size hayır diyemem' dedikten sonra kendisiyle ilgili siyaset dışı alanlarda hizmet verme seçeneğinin de dikkate alınması arzusunu ilettiğini öğrenmiştik" ifadesini kullanan Acet, şöyle devam etti:

— Diyarbakır için son nokta konulurken Erdoğan Hatipoğlu'nu telefonla aradı, "Görüşlerinize hak veriyorum, adaylık konusunu gündemden düşürelim" dedi ve konu bu şekilde iki tarafın rızası ile kapanmış oldu.

 

Acet, devamında cumartesi günü yapılan toplantıda İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerin adaylarının da açıklanmasının beklendiğini hatırlattı.

"Üst düzey bir partilinin ifadesine göre Binali Bey, Büyükşehir Belediye Başkanı olması halinde birlikte çalışacağı Ak Partili ilçe belediye başkan adaylarının ismini önceden görmek istedi" diyen Acet, şöyle devam etti:

— Söylendiğine göre, her durumda son sözü söyleyecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan da, bu talebi dikkate alarak, İstanbul'un ilçe adayları üzerinde Yıldırım'ın görüş oluşturmasına izin verdi. Bunun çok kısa sürede olmayacağı anlaşılınca da, İstanbul ile birlikte Ankara ve İzmir'in adaylarının da ertelenmesine karar verildi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kulis: Erdoğan telefonla Nihat Hatipoğlu'nu aradı, 'Adaylık konusunu gündemden düşürelim' dedi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.