Bedrettin Ekdi Yatırımcılara Çeşitli Alanlarda Öneri Sundu

Güneydoğu Anadolu bölgesinin en başarılı iş adamlarından olan Bedrettin Ekdi, katılmış olduğu tarım fuarında önemli açıklamalarda bulundu. Ülkemizin son yıllarda, tarım alanında geride kaldığı, nadasa bırakılan toprak sayısının her geçen gün arttığı, tarım bölgeleri desteklenmezse ileride sıkıntı yaşanacağını dile getirdi.

GÜNCEL .
bedrettin ekdi yatırımcılara çeşitli alanlarda öneri sundu

Güneydoğu Anadolu bölgesinin en başarılı iş adamlarından olan Bedrettin Ekdi, katılmış olduğu tarım fuarında önemli açıklamalarda bulundu. Ülkemizin son yıllarda, tarım alanında geride kaldığı, nadasa bırakılan toprak sayısının her geçen gün arttığı, tarım bölgeleri desteklenmezse ileride sıkıntı yaşanacağını dile getirdi. Bedrettin Ekdi, kendisinin tarım alanında Siirt ve çevresi bölgelere çok fazla destek verdiğini son zamanlarda oldukça meşhur hale gelen Siirt fıstığına verdiği destek sayesinde üretim kapasitesinin 3 yıl içerisinde %300 arttığını dile getirdi.

Tarımda Hangi Sektörlere Yönelinmeli

Bedrettin Ekdi, söz aldığı fuarda, ülkemizin her köşesindeki topraklar son derece verimli topraklarla kaplıdır, bu toprakları değerlendirmeli ve en iyi mahsulü çıkartmalıyız dedi. Ekdi, daha sonrasında tarım arazisi kiralayacak olan ve tarım işletmeciliği yapacak kişilere destek olacağını, yalnız bırakmayacağını dile getirdi.

Sorulan sorular üzerine, Güneydoğu bölgesinde son zamanlarda yapılan sulama projeleri ile pamuk tarımına oldukça elverişli olduğunu, yöre halkının bu şekilde yatırım yapması gerektiğini dile getirdi. Akdeniz bölgesinde son zamanlarda üretilen limon ve turunç tarımının kalitesiz ve yetersiz olduğunu dile getirdi. Sadece Güneydoğu Anadolu bölgesinde değil Türkiye'nin her bölgesinde yatırım yapacak kişileri arkasında olduğunu beyan etti.

Hayvancılık İle İlgili Tavsiyeler

Ekdi, kendisinin küçükken, hayvancılık yaptığını ailesi ile beraber bir kaç tane büyükbaş hayvanları olduğunu dile getirdi. Hayvancılık sektörünün çok zor bir sektör ve uğraş getirdiğini sözlerine ekledi. Türkiye'de bulunan hayvan üreticilerinin fiyatları düşürmesi ve daha fazla ürün ortaya koymasını bekleyen Ekdi, hayvancılığın ülkemiz ve coğrafyamız için çok önemli bir sektör olduğunun altını çizdi.

Son yıllarda kişi başına düşen et kg'dan dolayı özellikle Doğu Anadolu bölgesinde yaşayan halkın büyükbaş hayvancılığa yönelmesi gerektiğini, hayvancılık ile uğraşan ailelere destek olarak, onlardan aileleri mağdur etmeyecek fiyatlarla et alabileceğini dile getirdi. Ekdi'nin hem tarım alanında hem hayvancılık alanında yapmış olduğu açıklamalar, gerek yöre halkından gerek, fuar alanında bulunan kişiler tarafından takdir, edildi. Ekdi, başarıları ile ün salmış Siirt doğumlu bir aşiret ağası olarak bilinmektedir.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bedrettin Ekdi Yatırımcılara Çeşitli Alanlarda Öneri Sundu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.