Kaslı paylaşımları yüzünden davalık olan avukata disiplin kovuşturması yok

İstanbul Barosu avukatlarından Nazlı Sezer tarafından hakim, savcı ve avukatların bulunduğu 40 bin üyeli bir sosyal medya grubunda meslek etiğine sığmayacak şekilde vücudunu sergileyen fotoğraflar yayınladığı gerekçesiyle şikayet edilen İzmir Barosu avukatlarından Orhan Önal hakkında disiplin kovuşturması açılmasına gerek görülmedi.

GÜNCEL .
kaslı paylaşımları yüzünden davalık olan avukata disiplin kovuşturması yok

2019 yılında yapılacak Avrupa Vücut Geliştirme Şampiyonası'na hazırlanan, daha önce de Türkiye dereceleri bulunan lisanslı bir sporcu olan İzmir Barosu avukatlarından Orhan Önal, vücut geliştirme sporu antremanı yaparken çekilmiş fotoğraflarını altlarına 'Beraat aldım', 'Bu dava da bitti' diye yazılar yazıp paylaştığı için baroya şikayet edildi.

​Yeni Asır gazetesinin haberine göre; Önal'ı meslek etiği ile bağdaşmayacaklar davranışlar sergilediği için şikayet eden İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat Nazlı Sezer, hazırladığı dilekçede şu ifadelere yer verdi:

"Meslektaş sosyal hayatında dilediği gibi poz vermek hakkına elbette ki sahip. Ancak ilgili meslektaş kendi sayfa ve sitelerinde bu paylaşımları yapmıyor. Bu paylaşımları 40 bini aşkın kişinin takip ettiği, 'Hakim, savcı, hukukçu' ismi ile kurulmuş ve yayınlanan, içerisinde mesleki konuların tartışıldığı, çok sayıda hukuk öğrencisinin, avukatın, hakim ve savcının üye olduğu platformlarda, fotoğrafların üzerine 'beraat aldım', 'bu dava da bitti' gibi iletiler yazarak paylaşıyor."

BARO SAVUNMASINI İSTEDİ

İzmir Barosu şikayet üzerine Önal'ın savunmasını istedi. Avukat Önal ise savunmasında vücut geliştirme sporunda kendisini ve düşüncesini ifade etme özgürlüğünü kullandığını belirterek, avukatlık meslek kaidelerine aykırı bir durumunda olmadığını ifade etti.

Önal, "Fotoğraflarım kendimi ifade etme biçimi kapsamındadır. Sportif bir faaliyetin icrasına dair paylaşılan, "üzerinde yağ oranımı düşürmem lazım, bugün mutluyum beraat aldım" yazan fotoğrafın paylaşılması hukuka uygun fikir beyanı, an bildirimidir" diye cevap verdi.

​Tarafların şikayetlerini ve savunmalarını inceleyen İzmir Barosu, vücut geliştirme sporuyla profesyonelce ilgilenen meslektaşları Önal'ın paylaşımlarının profesyonelce ilgilendiği sporun bir unsuru olduğunu, söz konusu fotoğrafların spor yaptığı anlarla ilgili olduğunu ve başka bir amaçla çekilmiş bir fotoğraf olmadığını vurgulayarak, Önal hakkında disiplin soruşturması açılması yer olmadığına karar verdi.

ÖNAL: BENİM AÇIMDAN SEVİNDİRİCİ BİR KARAR

Avukat Önal, yaptığı sporun meslektaşı tarafından spor olarak algılanmaması ve şikayet konusu haline getirilmesinin üzücü olduğunu söyledi.

​Önal, "Severek yaptığım sporuma eskiden olduğu gibi yine devam edeceğim. Önümde hisan ayında yapılacak Avrupa Vücut Şampiyonası var. Meslektaşım tarafından bu şekilde şikayet edilmem üzücü ancak çıkan karar benim açımdan yerinde ve sevindirici bir karar" diye konuştu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kaslı paylaşımları yüzünden davalık olan avukata disiplin kovuşturması yok
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • Katibe hanım Çarşamba, 01:08

    çok seksisin aslan avukatım her gün adliyede senin o derbader hallerini görmek aşırı seksisin avukat bey
  • Meltem Kayıogl Cumartesi, 08:02

    Avukat hem sporcu, hem başarılı, hem kaslı.. Kıskanan çok. Şikayet edeninin işi gücü yok sanırım
  • Sevim Lalsel Salı, 09:16

    Herif çok net kıskanılmış, hey maşallah erkek gibi erkek

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.