Türkiye'de yerel seçimlerde bir ilk

Adalet Bakanlığı, Türkiye’de bir ilke imza attı. 31 Mart 2019'daki mahalli idareler seçimlerinde belediye başkanlığı, belediye meclisi ve il genel meclisi üyeliği ile muhtarlık için aday olacaklar sabıka kayıtlarını ''e-Devlet'' üzerinden alabilecek.

GÜNCEL .
türkiyede yerel seçimlerde bir ilk

Adalet Bakanlığı Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü, bir süredir yaptığı çalışmaları sonuçlandırarak, e-devletten sunduğu hizmetler arasında yer alan Adli Sicil Kaydı Sorgulama bölümünde değişik yaptı ve yeni uygulama başlattı.

Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü, adli sicil kayıtlarına elektronik ortamda ulaşabilme olanağı getiren sistemi uygulamaya soktu. Buna göre, yerel seçimlerde belediye başkanı, il genel meclisi üyesi, belediye meclisi üyesi ile muhtar adayları adliyelerdeki birimlerden aldıkları adli sicil kayıtlarına elektronik ortamdan ulaşabilecek. 

UYGULAMA BUGÜN BAŞLADI

31 Mart 2019'da yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerinde belediye başkanı, il genel meclisi ve belediye meclisi üyesi ile muhtar adayı olacakların sabıka kayıtlarına e-devlet uygulamasından ulaşabilmelerini sağlayan uygulama bugün (02.10.2018) hizmete sunuldu. Uygulama, Türkiye'de mahalli idareler seçimlerinde ilk kez gerçekleştiriliyor.
Adalet Bakanlığı, 24 Haziran'da yapılan seçimlerde de milletvekili adayı olacakların sabıka kayıtlarını da e-devlet uygulamasından alabilmelerini sağlamıştı.

Haber7

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Türkiye'de yerel seçimlerde bir ilk
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.