Dikkat çeken Hz. Muhammed detayı! Erdoğan'a hediye edilecek

Hat Sanatçısı Bilal Akkaya, açılışı bugün yapılacak ve Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi İstanbul Yeni Havalimanı’nın sembolü olan kontrol kulesi için nadide bir eser icra etti. Eser bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edilecek.

GÜNCEL .
dikkat çeken hz. muhammed detayı! erdoğana hediye edilecek

350’yi aşkın, tamamıyla özgün hat eserlerinden oluşan bir koleksiyona sahip Hat Sanatçısı Bilal Akkaya, Cumhuriyet tarihinin en büyük projesi İstanbul Yeni Havalimanı için nadide bir eser icra etti. Yaptığı çalışmalar üzerine İstanbul Grand Airport'tan(İGA) kendisine İstanbul Yeni Havalimanı’nın sembolü konumuna gelen Kontrol Kulesi için bir eser yorumlama talebi geldiğini aktaran Akkaya, “Bu eserim İGA tarafından satın alınarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hediye edilmişti. Daha sonra İGA tarafından yeni bir talep geldi. Bu seferde uçağın alana inişini simgeleyen bir eser yorumladım” dedi.

Daha önce Erdoğan'a hediye edilen ve havalimanının kulesinin olduğu eserde 'Allahu Ekber' yorumu bulunuyor..

DİKKAT ÇEKEN HZ. MUHAMMED DETAYI...

Bilal Akkaya son eserinin hikayesini ise şöyle anlattı:

Peygamber Efendimiz Aleyhissalatu Vesselam dağlara doğru yürürken tekbir getirir, aşağı doğru yürürken ise teşbih edermiş. İstanbul Yeni Havalimanı da uçakların yukarı doğru kalktığı bir yer olduğu için Kule’nin üzerine ‘Allahu Ekber’ yorumunda bulunmuştum. Son eserimde ise bir uçağın havalimanına inişini yorumladım. Bu eser de ise ‘Maşallah’ yazıyor. Bu eser de bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edilecek.

Uçağın İstanbul Yeni Havalimanı'na inişinin yorumlandığı eserde 'Maşallah' yazıyor

Geleneksel hat çizgisini modern bir bakış açısı ile yorumlayan sanatçı Kuveyt Türk, Vakıf Katılım ve Türkiye Maarif Vakfı için de çeşitli çalışmalar yapmıştı.

350'DEN FAZLA ESERE SAHİP

1964 yılında Zonguldak’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Adapazarı ve İstanbul’da tamamladı. Üniversite eğitimini İşletme alanında yapan Bilal Akkaya, 1988’de kurduğu reklam ajansı ile 30 yılı aşkın bir süredir reklam sektöründe faaliyetlerini sürdürmektedir. 1980-86 yılları arasında klasik hat eğitimi gören sanatçı, sülüs, nesih ve rika hatlarını meşk ettikten sonra, hattat Saim Özel’den icazet aldı. Bu tarihten sonra reklam kariyerine yönelen Akkaya, iş hayatının ilk günlerinden bugüne değin, güncel reklam çalışmalarının yanında, geleneksel hat çizgisini modern bir bakış açısı ile yorumlayarak, orijinal ve çağdaş tasarımlar oluşturmaktadır. Sanatçı, 350’yi aşkın, tamamıyla özgün hat eserlerinden oluşan bir koleksiyona sahiptir.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dikkat çeken Hz. Muhammed detayı! Erdoğan'a hediye edilecek
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.