Albayrak: Personel alımı geçmiş yılların altında olacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesinhesap Kanunu Tasarısı'nı komisyona sundu.. Albayrak, "Bütçenin temel özelliği tasarruf bütçesi olmasıdır. Personel alımı geçmiş yılların altında olacak" dedi.

GÜNCEL .
albayrak: personel alımı geçmiş yılların altında olacak

2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin hesap Kanunu Tasarısı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'na sunuldu. 

Bu kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Maliye Bakanı Berat Albayrak bütçe konusuna dair öngörüleri ve tasarrufu kapsamında atılacak adımları değerlendirdi. Bütçeye bağlı olarak kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan personel alımlarına değinen Bakan Berat Albayrak'ın konuşmasını sizlerle buluşturuyoruz. 

 

PERSONEL ALIMLARI GEÇMİŞ YILLARIN ALTINDA OLACAK

Berat Albayrak 2019 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi ile 2017 Yılı Merkezi Yönetim Kesin hesap Kanunu Tasarıları çerçevesinde yapmış olduğu konuşmasında bütçe gelirlerine ve giderlerine dair tahminleri açıkladı. Buna göre Bakan Albayrak, 2019 yılında bütçe giderlerinin 961 milyar lira, bütçe gelirlerinin 880.4 milyar lira, vergi gelirlerinin 756.5 milyar lira, faiz dışı giderlerin 843.7 milyar lira, bütçe açığının 80.6 milyar lira olması öngörülmüştür, dedi. 

Bu gelir ve gider tablosuna dair detaylı bir bilgilendirme yapan Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, kamuya personel alımlarına dair ise şu ifadeleri kullandı. ''Bütçenin temel özelliği tasarruf bütçesi olmasıdır. Personel alımı geçmiş yılların altında olacak.''

 

Kaynak: Kamupersoneli.net

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Albayrak: Personel alımı geçmiş yılların altında olacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.