Kurduğu kaz çiftliğiyle paraya para demiyor

Kayseri’nin Bünyan ilçesinde yaşayan Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu 27 yaşındaki Erdal Yayık kendi imkanlarıyla kurduğu kaz çiftliği ile yılda 10 bin kaz üretimi yapıyor. Yayık, ürettiği kazların tanesini 100 ila 130 TL’den satışa sunuyor.

GÜNCEL .
kurduğu kaz çiftliğiyle paraya para demiyor

Kayseri’nin Bünyan ilçesinde yaşayan Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni dereceyle bitiren 27 yaşındaki Erdal Yayık kendi imkanlarıyla kurduğu kaz çiftliği kurdu. Yılda 10 bin adet kaz üreten ve tanesini 100 ila 130 TL’den satışa sunan Yayık, yakın çevresinden başlayarak işini daha da ilerletmek istiyor.

YILDA 10 BİN KAZ ÜRETİYOR

1 yıl kadar süren araştırmalar sonucunda kaz çiftliği kurmaya karar verdiğini belirten Çiftlik sahibi Erdal Yayık, “Yaklaşık bir yıl araştırma yaptım ve kaz sektöründeki tedariğin yeterli olmadığını gördüm. Bu işe eğilimin de gün geçtikçe artacağını gördükten sonra çiftlik kurmaya karar verdim. Şu anda 500 anaç damızlık kazımla senede 10000 üzeri civciv üretiyorum ve siparişlerimi hemen hemen sezon başlamadan tamamlıyorum. Üretimini yaptığım kazların 6-7 bin adetini civcivken tanesini 35 liradan, geri kalan 3 bin anaç ve etlik kazların ise tanesini 100-130 liradan satıyorum” dedi.

ATIKLARI BİLE KULLANILIYOR

Kazların ciğeri, eti, tüyü, yumurtası ve hatta atık malzemelerinin satıldığı bilgisini veren Yayık, Kayseri ve civarından iş arayıp bulamayan veya herhangi bir sektöre karar veremeyen ağabeylerime kardeşlerime tavsiyem bu işi değerlendirmeleri olur” ifadelerini kullandı.

Haber7

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kurduğu kaz çiftliğiyle paraya para demiyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.