İmam Hatip Liseleri başarıdan başarıya koşuyor

TEKNOFEST´in birincisi İstanbul Ticaret Odası Şehit Ragıp Anadolu İmam Hatip Lisesi proje okulundan çıktı.

GÜNCEL .
imam hatip liseleri başarıdan başarıya koşuyor

İTO Şehit Ragıp Ali Bilgen Anadolu İmam Hatip Lisesi´nin Dene Yap Atölyesi kapsamında yapılan yazılım ve kodlama çalışmaları meyvelerini vermeye başladı.

2017 yılında faaliyete başlayan Dene Yap atölyemizde başlayan yazılım ve kodlama dersleri vesilesiyle bu yıl içerisinde Sivas´ta yapılan Milli Eğitim Bakanlığı Uluslarası Robot Yarışması´na "yumurta toplayan, insansı robot ve tasarla çalıştır" kategorilerinde katılan öğrencilerimiz önemli bir yarışma tecrübesi elde etmişlerdi. Tasarla Çalıştır kategorisinde yüz takım içerisinde ilk kırka girmişlerdi.

Dünyanın en büyük havalimanlarından olan İstanbul´ Yeni Havalimanı´nda başlayan Teknofest´e "Otonom Araçlar Temel Kategori"de katılan okulumuzun Fevz-i Âsım takımı büyük bir başarıya imza attı. 

Ellinin üzerinde yarışmacının yer aldığı temel kategoride Fevz-i Âsım isimli takımımız İstanbul sur içi temalı parkuru başarıyla tamamlayarak birinciliği elde etti.

Takımımız ödül töreninde plaketlerini ve otuz bin liralık yarışma birinciliği hediyelerini Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın elinden aldılar. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İmam Hatip Liseleri başarıdan başarıya koşuyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.