Türkiye'nin keskin nişancıları hedefi tek atışta vuruyor

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin keskin nişancıları bin 200 metreden sabit tüm hedefleri tek atışta vurabiliyor.

GÜNCEL .
türkiyenin keskin nişancıları hedefi tek atışta vuruyor

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin terörle mücadelede etkili bir unsuru olan keskin nişancılar Ankara Mamak'taki Atıcılık ve Uzman Nişancı Eğitim Birliği'nde eğitiliyor. Kısa adı ATUNEB olan birlik kapılarını TRT Haber için açtı.

Keskin Nişancı olmak isteyen gönüllü askerler, önce spor testine tabi tutuluyor. Bu testi başarıyla geçenler atış testine geçiyor.

Kurs 6 hafta sürüyor. Kursiyerler teorik eğitimin arından önce bilgisayarda sanal olarak atış yapıyor. Ardından poligona geçiliyor. 300 metre atışları yapılıyor.

Düzenli sporun, keskin nişancı eğitiminde hayati önemi var. Eğitimin en önemli safhalarından biri de sahada atış eğitimi.

Keskin nişancı timleri Gözetleyici ve Nişancı olmak üzere 2 kişiden oluşuyor. Öyle ki mevzilendiklerinde, adeta doğanın bir parçası oluyorlar.

Kursiyerler meskun mahal operasyonları için de binalarda atış eğitim alıyor. 6 haftalık eğitimi başarıyla tamamlayanlar mezun olduklarında Türkiye'nin 4 bir yanında göreve başlıyor. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Türkiye'nin keskin nişancıları hedefi tek atışta vuruyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.