Kurban yakalama timi bayrama hazırlanıyor

Bayramın yaklaşması ile birlikte kurban yakalama timleri çalışmalarına başladı.

GÜNCEL .
kurban yakalama timi bayrama hazırlanıyor

Her yıl Kurban Bayramı'nda görmeye alışık olduğumuz "kaçan kurbanlar" haberleri haberleri gibi "kurban yakalama timleri" de bir klasik haline geldi.

Erzincan'da, belediye görevlilerince oluşturulan kurban yakalama timi, kaçan kurbanlıkları, kementli atlı görevlinin yanı sıra drone ve ATV yardımıyla yakalayacak.

Kentte, belediye tarafından Kurban Bayramı'nda kaçan kurbanlıkların yakalanabilmesi amacıyla belediye görevlilerinden "kurban yakalama timi" oluşturuldu.

Bayram öncesi eğitimden geçen ve 6'sı silahlı, biri atlı, 2'si ATV biri de drone kullanıcısı olan 10 kişilik ekip, kurbanlıkların doğru ve etkili müdahale teknikleriyle yakalanması için antrenmanlara başladı.

Erzincan Vedat Çimen Spor Tesisleri'nde sürdürülen antrenmanlarda, kaçan kurbanlıklara ucunda halka olan ip ile kement atmayı ve uyuşturucu silahla nasıl müdahale edileceğini uygulamalı öğrenen ekip, günde 6 kilometre koşunun yanı sıra şınav ve mekik çekme gibi fiziksel dayanıklılığı artıran çalışmalar da yapıyor.

Özellikle araçların giremediği dar sokaklarda atlı ekip ve drone ile takipler gerçekleştirmeyi hedefleyen tim, antrenmanlarını bayrama kadar düzenli devam ettirecek.

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, antrenmanları izledikten sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı ile ilgili hazırlıklara başladıklarını anlattı.

Bu çerçevede kurbanlıkların sevki sırasında yaşanabilecek aksamaların önüne geçebilmek için oluşturdukları kurban yakalama timinin antrenmanlara başladığını aktaran Başsoy,

"Personelimizin elinde drone ile hayvanları uzaktan vurup uyuşturarak kurban yerine götürebileceğimiz uyuşturucu özellikli silahlar ve ATV'lerimiz olacak.

Bunun yanında at üzerinde kement atıp kurbanı yakalayabilecek bir süvari ekibimiz olacak" dedi.

Başsoy, bayramda kaçan kurbanlıklar konusunda vatandaşa yardım edecek timin şimdiden antrenmanlarına başladığına işaret ederek, "İnşallah 21 Ağustos günü Kurban Bayramı'na hazır olarak girmiş olacağız" dedi.

Kurban timinin ekip şefi Ertuğrul Telli de "Bayramın yaklaşmasından dolayı bu sene de kondisyon çalışmalarımıza iki hafta önce başladık.

Hayvanı en kısa zamanda nasıl etkisiz hale getirmek için arkadaşlara burada bilgi veriyoruz.

Kondisyon çalışması ile şınav çekiyoruz. Günlük 6 kilometre koşuyoruz, kement atıyoruz.

Hayvanı kaçan kurbanlığı en kısa zaman da etkisiz hale getirmek için uğraş veriyoruz" diye konuştu.

Haber7

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kurban yakalama timi bayrama hazırlanıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.