SANA: Hükümet güçleri Afrin'e ulaştı

Suriye resmi ajansı SANA'nın haberinde ''Türk rejiminin saldırganlığına karşı koyan halkı desteklemek için halk güçlerinin yeni grupları Afrin'e ulaştı'' iddiasına yer verildi.

GÜNCEL .
sana: hükümet güçleri afrine ulaştı

Sputnik'te yer alan habere göre;Türkiye'nin Afrin'e yönelik Zeytin Dalı Harekatı'nın birinci ayını doldurması sonrası PYD/YPG ile Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a bağlı güçlerin anlaşmaya vardığı ve hükümet milislerinin Afrin'e ulaşmaya başladığına dair haberlere bir yenisi eklendi.

Suriye resmi haber ajansı SANA, ''Türk rejiminin saldırganlığına karşı koyan halkı desteklemek için halk güçlerinin yeni grupları Afrin'e ulaştı'' iddiasında bulundu.

SANA, daha önce de TSK ile ÖSO'yu 'geri püskürtmek' için Suriye hükümetine bağlı milisler olan halk güçlerinin 20 Şubat'ta Afrin'e girmeye başladığını duyurmuştu.

'KÜRTLERİN SAFLARINA KATILDILAR'

Aynı enformasyonu paylaşan Arap haber sitesi Al Masdar, 'Ulusal Savunma Güçleri'nin Afrin'e girdiğini ve Kürt savaşçıların saflarına katıldığını' aktardı.

Buna göre tüm Suriyelilere 'yabancı saldırganların hepsine karşı birlik olunması' çağrısı yapıldı.

'TÜRKİYE'NİN BOMBARDIMANINA RAĞMEN GİRDİLER'

Suriye'nin Afrin bölgesindeki YPG güçlerinin sözcülerinden Reyzan Hedu, bugün Sputnik'e, bu iddiaları teyit eden yönde bir açıklama yaptı.

Suriye hükümeti yanında savaşan güçlerin Türkiye'nin bombardımanlarına karşın Afrin'e ulaşabildiğini söyleyen Hedu, ''Afrin'e gönderilen birlikler Suriye hükümetinden, Suriye ordusunun komutanlığından talimat alıyor'' iddiasında bulundu.

Hedu, şu vurguyu yaptı: "Türkiye Cumhurbaşkanı (Erdoğan), hükümeti ve basını, Afrin'e giden güçlerin Şii olduğunu söylemekle mezhepçi bir alt metin kullanmış oldu. Bizse Suriye'de mezhepsel ve etnik çeşitliliğimizle gurur duyuyoruz."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git SANA: Hükümet güçleri Afrin'e ulaştı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.