Erdoğan: Sanal mahkemeler asla ülkemizi mahkum edemez

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Kars 6. Olağan İl Kongresi'nde konuştu.

GÜNCEL .
erdoğan: sanal mahkemeler asla ülkemizi mahkum edemez

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti'nin Kars 6. Olağan İl Kongresi'nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları şu şekilde:

- Kökenine, mezhebine, meşrebine, görüşüne bakmaksızın asırlardır birarada kardeşçe huzur içinde yaşayan sizleri tüm Türkiye'ye örnek gösteriyoruz. Çok açıkça söylüyorum Türkü ile Kürdü ile Azerisi ile bizde ayrılık yok. Bizde birlik var. Biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik.

- Kimsenin karşısında bugüne kadar eğilmedik. Sadece Rabbimizin huzurunda eğildik. 15 Temmuz'da bize saldıranlar geldikleri gibi giderler. Birileri ABD'ye gider birileri batının değişik ülkelerine gider ama ülkenin asıl sahipleri yine bu ülkede kalır. Biz buradayız onlar nerede?

ABD'de 'ambargo' davası

- Kimisi Hans'ın kulu kölesi, kimi George'un kulu kölesi, kimisi sahte kurulan mahkemelerde güya benim ülkemi yargılamaya kalkıyor. Boşuna uğraşmayın bizim abdestimizden şüphemiz yok ki namazımızdan şüphemiz olsun. O sanal oluşturulan mahkemeler, FETÖ temsilcileriyle kurulan mahkemeler benim ülkemi asla mahkum edemez.

- Uçak fiyatlarınıda indirecekler, daha düşük fiyatla gelme şansınız olacak. Takip edeceğiz ve inşallah fiyatların düştüğünü haftasonundaki uçak sayılarınında seferlerininde arttığını duyacaksınız.

- Kars'ın sorunları çözülmeden Doğu'nun sorunları çözülmez, Doğu'nun sorunları çözülmeden de Türkiye'nin sorunları çözülmez. Kars'ı her alanda ayağa kaldıracak adımları atacağız.

Kılıçdaroğlu'nun iddiaları

- Ortada tam bir komedi var. Artık kendisinin zırvalarına alıştığımız için bunun üzerinde durmadık. Aynen şu ifadelerle güya şahsımı itham ediyor. Senin çocukların vergi cennetlerine para göndermi göndermedimi diyor. İstanbul'daki bir toplantıda kendisinin bu sorusuna cevap verdim. Benim çocuklarım yurtdışında hiçbir yere para göndermediler ve yurtdışı bankalarda kimsenin parası yok. Öne sürdüğün iddiaların belgesi varmı açıkla dedim. Çıkar milletin önüne gereğini yapayım yoksa özür dile dedim. Meydan okudum. Haysiyeti, şerefi olan birisinin bu sözler karşısında iki yoldan birisini seçmesi gerekiğini ilave ettim. Sonra çıktı kağıtlar güya iddialarını belgelendirdi. Bende önce kendisinin geçmişte var daha sonrada yok diye çıkan birçok yalanını ifade ettim Ardındanda benim veya yakınlarımdan birinin yurtdışındaki herhangi bir hesaba giden tek kuruş parası olmadığını söyledim. Söylediği bu beş arkadaştan birisi güya benim özel kalem müdürümmüş. O isim bir iş adamı özel kalem müdürüm değil. Dün belge dedikleri kağıtları görünce anladık ki birileri bu Zat'ı fena halde tongaya düşürmüş. Ayağı kaydırma oyununa Kemal'in kendisini kurban edecekler.

- Yurtiçindeki bir bankadan yine yurtiçindeki diğer bankaya yapılan bir havale var. Ortada yurtdışına giden tek kuruş para yok.

- SSK'yı batıran kişi sensin. O kadar zavallısınki 1 yaşındaki torununu sigortalı yapan, 15 yaşındaki oğlunu SSK'lı yapan sensin. Nerede gönderilen paralar nerede bunların belgeleri.

- CHP'den çekilde karşımızda doğru düzgün bir anamuhalefet bulalım. Belge diye gösterdiği kağıtları yurtdışına para gönderildiğini ispatlıyormu? Hayır. Siyasi hayatımın en seviyesiz saldırılarına bu dönemde yaşadım. Şeytan taşlamaktan tavafa fırsat kalmıyor.

- Kendisinin surat derisi biraz kalın olduğu için onca yalanı yüzüne vurmamıza rağmen hala yerinde. Daha öncede iftiralar attı yüzüne tükürüldüğüyle kaldı. Şimdi de Suriyelileri kafaya takmış, senin zaten Suriyelilerle ne işin var? Senin o mültecilerle ilgili en ufak bir derdin var mı? Sen ne anlarsın?

- 3 milyonluk tazminat davası açtık, bu davalardan kazandıklarımızla hanımlar için konaklama yurdu ve evi yapacağız. Geçenlerde hanımlarada ters laf etti. Onlarada saygısı yok. Önümüzdeki seçimi kaybettiği zaman nasıl gelecek diye merak ediyorum. Külliye hizmeye girdiğininde orada altın klozet olduğunu söyleyecek kadar işi bayalaştırdı. Güya kadın haklarını savunur kadınlara şiddeti meşrulaştırır. Çanakkale'de bir meclis üyemiz konuşma yaparken belediye başkanı CHP'li bayan arkadaşımızı susturuyor. Mikrofonu kapatın diyor. Şimdi 18 mart geliyor. Hadi bakalım konuş Çanakkale'de. Talimat verdim bu adamı konuşturmayacaksın dedim.

- Bu defa yakayı kolay kurtaramayacak. Bu yalanın bir bedeli var. Türkiy,e terör örgütlerinden ekonomik tetikçilerinden iç ve dış kumpascılarından aynı anda mücadele eden bir ülke. Anamuhalefetin terör örgütlerinin kuklasına dönüşmesi çok talihsizdir.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Erdoğan: Sanal mahkemeler asla ülkemizi mahkum edemez
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.