Emniyetten Nijerya açıklaması

Nijerya'nın Lagos limanında bir gemide yapılan incelemede gizlenmiş halde bulunan ve el konulan 440 pompalı av tüfeğinin Türkiye ile herhangi bir ilgisinin olmadığı bildirildi.

GÜNCEL .
emniyetten nijerya açıklaması

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında 'Ortalığı karıştıracak iddia: Türkiye'den giden gemide silah yakalandı; 'Nijerya, Türkiye'den gelen silah yüklü gemiye el koydu. Gemide yapılan aramada 440 pompalı tüfek yakalandı.' şeklinde haberlerle ilgili açıklama yapılmasına gerek duyulduğu ifade edildi.

Konuya ilişkin Dışişleri Bakanlığı tarafından araştırma yapıldığına işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

'Araştırma neticesinde Nijerya'nın Lagos limanında gümrük makamlarınca bir gemide yapılan incelemede gizlenmiş halde bulunan ve el konulan 440 pompalı av tüfeğinin ABD'den ithal edildiği, bu tüfeklerin ülkemiz ile herhangi bir ilgisinin olmadığı, ülkemizin bahse konu geminin ara limanlarından biri olduğu anlaşılmıştır.

Uluslararası platformlarda ülkemizi zor duruma düşürme ve karalama maksatlı bu haberleri hazırlayan basın yayın organlarını yüce milletimizin vicdanına havale ediyoruz.'

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Emniyetten Nijerya açıklaması
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.