Terör örgütü PKK'nın sözde 'özel güç sorumlusu' öldürüldü

Tunceli'de, güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çıkan çatışmada terör örgütünün sözde 'özel güç sorumlusu' olduğu belirlenen bir terörist ölü olarak ele geçirildi.

GÜNCEL .
terör örgütü pkknın sözde özel güç sorumlusu öldürüldü

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde, güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çıkan çatışmada terör örgütünün sözde 'özel güç sorumlusu' olduğu belirlenen bir terörist ölü olarak ele geçirildi.

Tunceli Valisi Osman Kaymak, terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesine yönelik mücadeleyi kararlılıkla yürüttüklerini belirterek, bu çerçevede güvenlik güçlerinin bugün Ovacık ilçesinde arazi arama tarama faaliyeti gerçekleştirdiğini söyledi.

Bu faaliyet esnasında bir grup teröristin tespit edildiğini ifade eden Kaymak, şu bilgileri aktardı:

'Bugün Ovacık ilçesinde arazi arama tarama faaliyeti gerçekleştiren askerimizle bir grup terörist arasında temas sağlandı ve çatışma çıktı. Çatışmada bir terörist ölü olarak el geçirildi. Güvenlik güçlerimizin yapmış olduğu kimlik tespiti çalışması sonrasında M-16 silahıyla, ölü olarak ele geçirilen teröristin, PKK terör örgütünün sözde Ovacık özel güç sorumlusu 'Ruhat Diyar' kod adlı terörist olduğu tespit edildi.'

Kaymak, söz konusu teröristin 2003 yılında örgüte katıldığını ve Suriye uyruklu olduğunu ifade ederek, bölgede operasyonun devam ettiğini kaydetti. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Terör örgütü PKK'nın sözde 'özel güç sorumlusu' öldürüldü
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.