İşte takiye raporu

Emniyet, TÜBİTAK’taki FETÖ’cülerin takiye yöntemlerini raporlaştırdı. Rapor, TÜBİTAK’taki ihaneti gözler önüne serdi. Erkekler garip renkte ceket ve pantolon giydi. Kadınlara mini etek ve ten rengi çorap giydirildi. TÜBİTAK imamı Hasan Palaz, başörtülü kadınlara, “Başınızı açarsanız kuruma alırım” dedi.

GÜNCEL .
işte takiye raporu

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) en çok önem verdiği ve bir dönem neredeyse tüm birimlerinde yapılandığı Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'ndaki (TÜBİTAK) incelemelerinde son aşamaya geldi. yENİŞAFAK'IN HABERİNE GÖRE EGM, bilim üretme merkezi olarak tasarlanan TÜBİTAK'taki, FETÖ militanlarının deşifre olmamak için yaptıkları takiyenin tüm kodlarını ortaya çıkardı.

NAMAZ KILMAMA SÖZÜ

EGM'nin raporuna göre TÜBİTAK'taki FETÖ takiyesi Siber Güvenlik biriminde başlatıldı. FETÖ tarafından kuruma alınan genç mühendisler, daha önceki yaşamlarında namaz kılıyor olmasına rağmen işe girdikten sonra FETÖ tarafından kendilerinden söz alınarak namaz kılmayı bıraktı. FETÖ'nün işe soktuğu genç mühendislerden aldığı bir diğer söz de kısmi olarak oruç tutmamalarına yönelik oldu. Bu mühendisler evlenmek istedikleri zaman başı açık cemaat mensubu kızlarla evlendirildi.

EŞLERİN BAŞLARI AÇILDI

Başörtülü kadınlarla evli FETÖ mensubu mühendislerin eşlerinin başlarının açılması sağlandı. Rapora, bir dönem FETÖ içinde faaliyet gösteren bir itirafçının ifadeleri de yansıdı. FETÖ'nün TÜBİTAK yapılanmasında görev alan bir mühendise "Neden böyle bir baskı yapıyorsunuz?" diye sorduğunu anlatan itirafçı, "Bu mühendisler Ergenekon gibi davalara bilirkişilik yapıyorlar, kesinlikle cemaat mensubu olduklarının belli olmaması lazım, bu nedenle tedbir uygulanıyor" diye cevap aldığını aktardı.

*Erkekler garip renkte ceket ve pantolon giyecek*Kadı

nlar mini etek ve ten rengi çorap giyecek

*İnşallah, maşallah, hayırlı günler demek yasak

İNŞALLAH DEMEK YASAK

FETÖ'nün TÜBİTAK imamı Hasan Palaz, hiçbir mesleki tecrübeye sahip olmayan başörtülü kadınlara, "Başınızı açarsanız sizi kuruma alırım" teklifi götürdü. Palaz'ın teklifini kabul etmeyen üç kadının ismi de rapora yansıdı. FETÖ, TÜBİTAK'a sızdırdığı mensuplarına kurum içinde "Çok şükür, inşallah, maşallah, hayırlı günler" gibi kelimeleri sık kullanmayı yasakladı. "Tedbir" kararı nedeniyle erkek FETÖ mensupları top sakal veya ülkücü bıyığı bıraktı, farklı model ve renklerde pantolon giydi. Kadınlar ise dizlere kadar ten rengi çorap, tayt, dar pantolon kullandı. Törenlerde veya üst amirlerin ziyaretlerinde bu giyim tarzları daha da dikkat çekici hale getirildi.amaz kılan personel kovulduKurum içinde namaz kılmayı yasaklayan FETÖ, mensuplarını da çok sıkı kontrol altında tutmaya çalıştı. Fatih Erdem isimli bir mühendis bu uyarılara rağmen Cuma namazlarını kuruma 5 - 10 kilometre uzaklıktaki camilerde kıldı. Vakit namazları kılmak için ise kuruma yakın bir noktada ev kiraladı. Namaz uyarısını dikkate almayan mühendis, dönemin BİLGEM Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yürekli'nin çok sert ikazına maruz bırakıldı. İddiaya göre Yürekli kendi odasında müziğin sesini açarak mühendise "Fitne çıkarıyorsun" diye bağırdı. Söz konusu mühendis, takiye yapmakta zorlanan genç FETÖ'cülere kötü örnek olduğu gerekçesiyle 2013 Ağustos ayında işten kovuldu.

Namaz kılan personel kovuldu

Kurum içinde namaz kılmayı yasaklayan FETÖ, mensuplarını da çok sıkı kontrol altında tutmaya çalıştı. Fatih Erdem isimli bir mühendis bu uyarılara rağmen Cuma namazlarını kuruma 5 - 10 kilometre uzaklıktaki camilerde kıldı. Vakit namazları kılmak için ise kuruma yakın bir noktada ev kiraladı. Namaz uyarısını dikkate almayan mühendis, dönemin BİLGEM Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yürekli'nin çok sert ikazına maruz bırakıldı. İddiaya göre Yürekli kendi odasında müziğin sesini açarak mühendise “Fitne çıkarıyorsun" diye bağırdı. Söz konusu mühendis, takiye yapmakta zorlanan genç FETÖ'cülere kötü örnek olduğu gerekçesiyle 2013 Ağustos ayında işten kovuldu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İşte takiye raporu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.