Üniversite eczanesine baskının perde arkası

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi’ni kana bulayan saldırının perde arkasında yaşananlara dair çarpıcı bilgilere ulaşıldı.

GÜNCEL .
üniversite eczanesine baskının perde arkası

İddiaya göre, 4 kişinin hayatını kaybettiği olaya giden süreç şöyle gelişti: Hastanenin fizik tedavi bölümünde yer alan eczanede teknisyen olarak çalışan 43 yaşındaki Enver Türkmen, mesai arkadaşları eczacılar İlknur Yüce (50), Hikmet Türk (49), Gürsu Ulaşan (53) ve Özler Kiriş (34) tarafından yolsuzluk yaptığı iddiasıyla hastane yönetimine şikâyet edildi. Türkmen hakkında soruşturma başlatıldı.

Akşam'ın haberine göre söz konusu kişiler, bir süre sonra tehdit edildikleri iddiasıyla Türkmen hakkında savcılığa yeni bir şikâyette bulundu.

TAYİNİ ÇIKTI
Türkmen’in dün Cebeci Hastanesi’nden İbn-i Sina Hastanesi’ne tayini çıktı. İddialara göre bu durumu gururuna yediremeyen Enver Türkmen, “Gidersem yolsuzluğu kabul etmiş olurum” diyerek arkadaşlarından özür dilemelerini istedi.Hastane yönetiminden de tayininin iptal edilmesini talep etti.

Bir süre ortadan kaybolan Türkmen, hastaneye döndüğünde ruhsatlı tabancasıyla hakkında şikâyette bulunan eczacı arkadaşlarına kurşun yağdırdı. Özler Kiriş, Gürsu Ulaşan, İlknur Yüce olay yerinde hayatını kaybederken, Hikmet Türk hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Üniversite

Olay sonrasında silahıyla birlikte yakalanan saldırgan, emniyette verdiği ilk ifadesinde, arkadaşlarının kendisini hırsızlıkla suçladığını belirterek cinayetleri kabul etti.

‘'KENDİ SUÇLARINI ÜZERİME YIKMAYA ÇALIŞIYOR OLABİLİRLER''
Türkmen’in, adını vermek istemeyen bir mesai arkadaşı olayı şöyle anlattı: “Enver, sürekli arkadaşlarına giderek kendisini şikâyet eden kişinin kim olduğunu sordu. Sonra da ‘Ben size ne yaptım? Benden ne istiyorsunuz? Aklandığım halde benimle hâlâ neden uğraşıyorsunuz’ diyerek hastaneden uzaklaştı.

Çok geçmeden kötü haberi aldık. Kimseye zarar verecek biri değildi, inanmakta güçlük çekiyoruz.” Türkmen’in yakın arkadaşlarına sürekli, “Benimle bu kadar uğraşmalarının altında bir şey olabilir, kendi suçlarını benim üzerime yıkmaya çalıştıklarından şüpheleniyorum” dediği de iddia edildi.-Akşam

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Üniversite eczanesine baskının perde arkası
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.