ABD elçiliği saldırı öncesi uyarmış

Ankara Kızılay Güvenpark'ta bu akşam saatlerinde büylük bir patlama meydana geldi. Saldırıdan önce ABD Büyükelçiliği'nden 11 Mart'ta vatandaşlarına saldırı uyarısı yapıldığı ortaya çıktı. Büyükelçilik yetkilileri uyarının emniyet birimleri tarafından kendilerine iletildiğini bildirdi.

GÜNCEL .
abd elçiliği saldırı öncesi uyarmış

ABD Büyükelçiliği, 11 Mart’ta “ABD Vatandaşlarına Güvenlik Mesajı” başlığıyla yayınladığı mesajda “Türk hükümeti binaları ve konutlarına potansiyel bir terörist saldırısına dair bilgiler olduğu” ifadeleri aktarıldı...

ABD Büyükelçiliği'nin internet sitesinde yalnızca İngilizce bölümde yayınlanan saldırı uyarısı dikkat çekti. Büyükelçilik, içerisinde Anıtkabir'in de olduğu Ankara Bahçelievler'de vatandaşlarına, olası bir saldırı için bölgeden uzak durmaları konusunda uyarıda bulundu.

16-03/13/elcili-1.jpg

Bölgede düzenlenecek saldırılara karşı Büyükelçiliğin elinde bilgiler olduğu aktarılırken, Amerikalılar'ın Bahçelievler'den uzak durmaları istendi. Söz konusu bölgede Anıtkabir'in yanı sıra Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve bakanlıkların da içinde olduğu birçok devlet binası yer alıyor.

ABD Büyükelçiliği, 11 Mart’ta “ABD Vatandaşlarına Güvenlik Mesajı” başlığıyla yayınladığı mesajda “Türk hükümeti binaları ve konutlarına potansiyel bir terörist saldırısına dair bilgiler olduğu” ifadeleri aktarıldı.

Büyükelçilik:Uyarı Emniyetten geldi

Büyükelçiliğin tehlikeli olarak adlandırdığı Bahçelievler bölgesinin, 17 Şubat’ta asker ve sivillerden oluşan 29 yurttaşın yaşamını yitirdiği Merasim Sokak’a 3 kilometre mesafede bulunuyor. Büyükelçilik resmi sitesinde yayımlanan mesajın, sadece İngilizce olarak yayımlanması ve benzer bir mesajın elçiliğin Türkçe sayfasında yer almaması da dikkat çekti.

KARAR'ın ulaştığı büyükelçilik yetkilileri uyarının Türk emniyet birimleri tarafından kendilerine iletildiğini, ABD vatandaşlarını uyarmak için siteden duyuru yapıldığını belirtti. -Karar.com

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git ABD elçiliği saldırı öncesi uyarmış
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.