Başkan Aydıner, engellilerle bir araya geldi

Bayrampaşa Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında ilçedeki engelli vatandaşların onuruna yemekli bir program düzenledi. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliği yaptığı programda onlarca engelli vatandaş, gönlünce eğlendi.

GÜNCEL .
başkan aydıner, engellilerle bir araya geldi

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Türk Kızılayı Bayrampaşa şubesi işbirliği ile düzenlenen etkinlikte engelli vatandaşlarla bir araya geldi. Engelli vatandaşlarla birlikte Demirkapı Caddesi’nden esnafa ve caddede bulunan Bayrampaşalılara karanfil dağıtarak belediye binasına yürüyen Başkan Aydıner, burada engelli vatandaşlar ile ailelerini düzenlenen yemekte ağırladı. Engelli vatandaşlarla birlikte yemek yiyen Başkan Aydıner, "Engelli kardeşlerimizle sevgimizi, kardeşliğimizi, muhabbetimizi paylaşıyoruz. Bu akşamı onlarla geçirdiğim için çok mutluyum” dedi.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZE ENGEL OLMAYALIM”
Engelli vatandaşlarla birlikte olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Başkan Aydıner, “Engelliler Günü aslında 3 Aralık diye ifade ediliyor, ama biz bunu ortalama bir hafta süren etkinlik çerçevesinde kutluyoruz. Kızılay Bayrampaşa şubesi ve Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezimiz ile beraber Bayrampaşa Belediyesi olarak engelli kardeşlerimiz için böyle güzel bir program düzenledik. Bayrampaşa’nın en güzel caddesi olan Demirkapı Caddesi’nde engelli kardeşlerimizle beraber olduk, iri olduk, diri olduk, hep birlikte Bayrampaşa olduk. İşte bu Bayrampaşalı olma özelliği. İlçemizdeki cadde ve sokaklarımızın tümünü engelli vatandaşlarımızın da rahatça gezebilecekleri hale getirdik. Bu nedenle Demirkapı Caddesi engelli vatandaşlarımızın engelini ortadan kaldırdığımız muazzam bir cadde. Hayatın her anında engelli kardeşlerimize engel olmayalım” diye konuştu.
 

“BİZ DE ENGELLİ ADAYIYIZ”
Kızılay Bayrampaşa Şube Başkanı Okan Aysu ise “Bizim engelli komisyonumuzun ‘Engelimle Yalnız Değilim’ diye çok güzel bir sloganı var. Biz de bugün belediyemizin gücüyle, rehabilitasyon merkezimizin desteği ile engelli kardeşlerimiz ile birlikte farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Engelli kardeşlerimizin her alanda aktif rol almasını destekliyoruz. Gerek siyasette, gerek vakıf ve derneklerde onları göreceğiz. Çünkü hayatımızın her alanında onlara ihtiyacımız var.  Unutmayalım ki hepimiz bugün birer engelli adayıyız. Biz engelliler için de mücadele veriyoruz. İnşallah bugün onlar için bir şeyler yapmışızdır” şeklinde konuştu.
Başkan Atila Aydıner’in ev sahipliği yaptığı programa Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Başkan Aydıner’in eşi Melahat Aydıner, AK Parti

Bayrampaşa İlçe Başkanı Kemal Oğuz Kıdıl, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, Kızılay Bayrampaşa Şubesi Kadın Kolları Başkanı Sümeyra Aydıner, ile çok sayıda engelli vatandaş ve aileleri katıldı.

Programda bağışçıların desteği ile bazı engelli vatandaşlara da tekerlekli sandalye hediye edildi.

GELENEK 21 YILDIR DEVAM EDİYOR
Bayrampaşa Belediyesi, Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında 21 yıldır engelli vatandaşlara ve ailelerine yemek veriyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Başkan Aydıner, engellilerle bir araya geldi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.