İnsan kaçakçılarını jandarmaya teslim etti

Bademli Köyü Muhtarı Erbil: "Köyümüz yoğun bir şekilde geçiş noktası olarak kullanılıyor. Son günlerde bu geçişler inanılmaz şekilde arttı"

GÜNCEL .
insan kaçakçılarını jandarmaya teslim etti

 Ayvacık ilçesine bağlı Bademli köyünde, Yunanistan'ın Midilli Adası'na yabancı uyruklu bazı kişilerin kaçışlarını organize ettiği ileri sürülen 5 kişi, vatandaşlar tarafından yakalanarak jandarma ekiplerine teslim edildi.

Köy muhtarı Saffet Erbil, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yasa dışı yollardan Midilli'ye gitmek isteyen binlerce kişinin gruplar halinde Bademli'den geçip sahile ulaştığını söyledi.

Bu durumun son dönemde iyice yoğunlaştığına dikkati çeken Erbil, şöyle konuştu:

"Köyümüz yoğun bir şekilde geçiş noktası olarak kullanılıyor. Son günlerde bu geçişler inanılmaz şekilde arttı. Tabii bu insanların yurtdışına kaçmalarıyla ilgili bir organizatör grup var. Kendileri tamamen silahlı. Köyde huzurumuz kalmadı. Artık insanlar sahil bölümündeki evlerine, yazlıklarına gidemez hale geldi. Sürekli kaçak var. Hangi çalının dibinden kaçak çıkacak diye korkuyoruz. Bu son olayda ise insan kaçakçılığı yapan kişiler, bize gözdağı vermek için köyümüze geldi. Köylülerimiz de onları yakalayıp ellerini bağladı. Böyle etkisiz hale getirdikten bir süre sonra da bu kişiler jandarmaya teslim edildi."

Erbil, insan kaçakçıları nedeniyle huzursuz olduklarını ve bu soruna çözüm bulunması için yetkililerden yardım beklediklerini sözlerine ekledi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İnsan kaçakçılarını jandarmaya teslim etti
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.