Boğazda yüzmeye 'yabancı' ilgisi

Samsung Boğaziçi Kıtalarararası Yüzme Yarışı'na yabancılar büyük ilgi gösterdi. Bu yıl yabancı yüzücüler için konulan 900 kişilik kota, kayıtlar açıldıktan 10 saat sonra doldu.

GÜNCEL .
boğazda yüzmeye yabancı ilgisi

Yüzücülerin Asya'dan Avrupa'ya kulaç attığı Samsung Boğaziçi Kıtalarararası Yüzme Yarışı'na yabancılar büyük ilgi gösterdi. 

Bu yıl yabancı yüzücüler için konulan 900 kişilik kota, kayıtlar açıldıktan 10 saat sonra doldu. 

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkan Yardımcısı Nihat Usta, AA muhabirine yaptığı açıklamada, isteklere yanıt veremediklerini belirterek, "Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışları, öyle bir noktaya geldi ki biz artık isteklere yanıt veremiyoruz. Sahil Güvenlik Marmara Boğazlar Komutanlığı, Kıyı Emniyeti ve bazı sivil toplum örgütleriyle yüzücülerin güvenliğinin sağlanması konusunda çalışma yapılıyor" dedi.

Bu sene boğazda güvenlik açısından bin 800 kişinin yüzmesinin uygun görüldüğünü vurgulayan Usta, "Bunun yarısı 'Türk olsun' dedik ve yabancılara kota koyduk. 900 kişiden sonra kayıt almadık. Bıraksak bin 200, bin 300 kişiye ulaşacak yabancılar. Ülke barajı da koyduk. Bu sene 250 kişi olan ülke kotasını Ruslar, kayıtlar açıldıktan 4,5 dakika sonra doldurdu. 900 kişilik yabancı kotası da 10 saatte doldu. Kayıt almadığımız için başımızı ağrıtan çok yabancı var ama ne yapalım" diye konuştu. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Boğazda yüzmeye 'yabancı' ilgisi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.