Başörtüsü Okçuluğa Engelmiş

Mukaddes Kübra Ataş, başörtüsünün okçuluk eğitimine engel olduğu gerekçesiyle Antalya Okçuluk İhtisas Kulübü'ne kabul edilmedi…

GÜNCEL .
başörtüsü okçuluğa engelmiş

Türkiye Okçuluk Federasyonu'na bağlı Antalya Okçuluk İhtisas Kulübü'ne bu sporu yapmak için başvuran 28 yaşındaki Mukaddes Kübra Ataş , başörtülü olduğu gerekçesiyle geri çevrildi.

Antrenörle ve sorumlu kişilerle görüşen Ataş, başörtüsünün 'okçuluk eğitimine engel olduğu' şeklinde ilginç bir cevap aldı. Ataş, yetkililerden kararlarını gözden geçirmelerini istedi; ancak sonuçsuz kaldı. Bunun üzerine konuyu e-postayla Okçuluk Federasyonu'na aktaran genç kız, Federasyon'dan da cevap alamadı. Okçuluk İhtisas Kulübü Antrenörü Erol Ökten ise başörtülü birisinin okçuluk yapamayacağını ileri sürdü. 

Okçuluk Federasyonu'nun başörtüyü yasakladığını iddia eden Erol Ökten, "Burası Türkiye Okçuluk Federasyonu sahası. Federasyon bana derse ki; buraya başörtülü kimse girmeyecek, ben ne yapabilirim?" dedi. Antalya Okçuluk İhtisas Kulübü Müdürü Nejdet Kançın da basketbolcu olduğu için kuralları çok fazla bilmediğini ifade etti. Türkiye Okçuluk Federasyonu Başkanı Abdullah Topaloğlu ise uluslararası federasyon tarafından okçuluk sporu ile uğraşan erkek ve kadınların nasıl giyineceğine dair bir yönetmelik bulunduğunu ve bu yönetmelikte de 'türban ile ok atamaz' diye bir şeyin yazmadığını dile getirdi. Topaloğlu ayrıca yaşanan bu hadiseden sonra Antalya İhtisas Kulübü'nde hobi olarak ok atma sporunu yasaklayacaklarını söyledi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Başörtüsü Okçuluğa Engelmiş
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • Ya Yaşamak Cuma, 19:43

    Muhtemelen yaşamaya da engeldir, ama bu kızlar herhalde farklı bir galaksiden ki hala hayatta kalabiliyorlar..
  • Ya Yaşamak Cuma, 19:37

    Muhtemelen yaşamaya da engeldir, ama bu kızlar herhalde farklı bir galaksiden ki hala hayatta kalabiliyorlar..

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.