ABD IŞİD için ilk adımı attı

ABD Başkanı Barack Obama'nın IŞİD'le mücadelede Türkiye'nin de içinde bulunduğu bölge ülkelerinin yer alması gerektiğini belirtmesinin ardından ilk adım geldi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel ile bir araya geldi.

GÜNCEL .
abd ışid için ilk adımı attı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel ile görüştü.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, ABD Savunma Bakanı Hagel ve beraberindeki heyet, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i ziyaret etti.

ABD IŞİD İÇİN İLK ADIMI ATTI

Galler'deki NATO zirvesinde IŞİD'e karşı içinde Türkiye'nin de olacağı bir koalisyon düşüncesinin oluşmasından sonra ABD'den Ankara'ya ilk kritik ziyaret bugün yapılıyor.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel ve beraberindeki heyet, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i ziyaret etti ve Orgeneral Özel ile bir görüşme yaptı.

Hagel'in bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından da kabul edilmesi bekleniyor.

Hagel'in ana gündeminde IŞİD'e karşı mücadelenin yanı sıra NATO'nun Ukrayna'ya acil müdahale birliği gönderme planı da var.

Obama'dan Türkiye'ye IŞİD uyarısı!

Hatırlanacağı gibi ABD Başkanı Barack Obama, IŞİD'le mücadelede Türkiye'nin de içinde bulunduğu bölge ülkelerinin yer alması gerektiğini belirtmişti. Türkiye ise IŞİD'le mücadele koalisyonu içinde aktif şekilde yer almaya, örgütün elinde Musul Başkonsolosu Öztürk Yılmaz dahil 49 Türk rehine olması nedeniyle sıcak bakamıyor. Ankara daha çok istihbarat paylaşımı ile sınır güvenliğinin artırılması çalışmalarında yer almak istiyor.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git ABD IŞİD için ilk adımı attı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.