IŞİD lideri Bağdadi çatışmada yaralandı

IŞİD Lideri Ebu Bekir Bağdadi’nin Suriye’ye’nin Rakka kentindeki bir çatışmada yaralandığı ve tedavi altında olduğu bildirildi.

GÜNCEL .
ışid lideri bağdadi çatışmada yaralandı

Bağdadi’nin  Suriye rejim güçleri ile çatışan IŞİD üyelerine komutanlık yaptığı sırasında meydana gelen çatışma sırasında elinden yaralandığı ve hastanede tedavi gördükten sonra tekrar bilinmeyen bir yere götürüldüğü öğrenildi.

IŞİD’in Musul’u işgalinden sonra Suriye’nin Rakka kentine gittiği öğrenilen Ebu Bekir Bağdadi’nin komutanlık ettiği bir grup Suriye rejim askerlerine yönelik saldırı gerçekleştirdi. Şiddetli çatışmanın yaşandığı bölgede Bağdadi’nin eline isabet eden bir kurşunla yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Bağdadi’nin hastanede yapılan tedavisinin ardından bilinmeyen bir yere giderek dinlendiği bildirildi.

400 IŞİD ÜYESİ EL HAVİCE’DE

Bağdat Operasyon Birliği Komutanı Abdülemir ez-Ziyadi, 'Diyala vilayetine bağlı el-Halis ilçe yönetimi, Emirli ve Süleyman Beg bölgelerinden IŞİD mensubu 400 kişinin Kerkük’e bağlı el-Havice ilçesine kaçtığına dair istihbarat bilgilerine ulaştı' dedi. IŞİD militanlarının kaçtığı bölgeye operasyon için hazırlıklar yapıldığı öğrenildi.

2 ÖNCE DE ÖLDÜRÜLDÜ DENİLMİŞTİ

IŞİD liderinin 2 gün önce ortaya atılan iddilarda da öldürüldüğü söylenmişti

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git IŞİD lideri Bağdadi çatışmada yaralandı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.