'Açılış Sayfam on5yirmi5'

On5yirmi5.com sitemizin tanıtım kokteyli ve fotoğraf yarışmamızın ödül töreni Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun katılımıyla gerçekleşti.

GÜNCEL .
açılış sayfam on5yirmi5

On5yirmi5.com'un tanıtım kokteyli ve Yol Hikayeleri konulu fotoğraf yarışmasının ödül töreni Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'nun katılımıyla Bayrampaşa Yücel Çakmaklı Kültür Merkezi'nde saat 13:00'te gençlerin ve basının yoğun ilgisiyle gerçekleşti.

Programımız sitemizin tanıtım filmiyle başladı. Tanıtım filminin ardından Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge konuştu.

Başkan Bürge, "Belediye olarak gençlerin kendilerini geliştirmeleri ve yaratıcılıklarını artırmaları için her yıl eğitime destek sunduklarını" kaydetti. Başkan Bürge, konuşmasının devamında, "Gençlerin ufuklarının gelişmesi çok önemli... Bu da eğitime yatırım yapılmasıyla mümkündür" dedi.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge'nin ardından Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu konuştu. Bakan Çubukçu, "Bayrampaşa Belediyesi tarafından gençliğin eğitimine ve gelişimine katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirilen ''www.on5yirmi5.com'' sitesinin kısa bir sürede gençlerin en çok ziyaret edeceği web portalı olacağını" belirtti.

Tasarımı ve zengin içeriği ile dikkati çeken siteyi kendisinin de ''sık kullanılanlar'' listesine ekleyeceğini dile getiren Bakan Çubukçu, birçok gencin de bu siteyi bilgisayarlarında açılış sayfası olarak düzenleyeceğini ifade etti.

Bakan Çubukçu, Bayrampaşa Belediyesi'nin hayata geçirdiği bilim merkezi projesini de çok önemsediğini kaydederek, bu bilim merkezlerinde, öğrencilerin hayal ettikleri projeleri gerçekleştirebilme imkanına kavuşacağını aktardı.

Herkesin ortak arzusu ve hedefinin Türkiye'nin en büyük hazinesi olan genç nüfusu bilgi çağına hazırlama olduğuna vurgu yapan Bakan Çubukçu, ''Dünyada çok büyük bir değişim ve dönüşüm yaşanıyor. Türkiye bu değişime ayak uydurmak ve yeni nesillerini 21. yüzyılın gerektirdiği niteliklere sahip olarak yetiştirmek zorunda'' dedi.

Geleceğin, çok güçlü bir internet altyapısı, kendini sürekli yenileyen esnek bir eğitim sistemi, bilgiyi ve teknolojiyi üreten bir toplumu gerektirdiğini belirten Bakan Çubukçu, gençlerin özgür düşünen, bilgi teknolojilerine hakim, yenilikçi, yaratıcı düşüncelere açık ve üretken bireyler olarak yetişmesinin en büyük arzuları olduğunu söyledi.

Bu amaçla bakanlığının çeşitli projeleri hayata geçirdiğini ifade eden Bakan Çubukçu, ''Düşleri, icatları ve meraklarıyla yaratıcı bir evrende yaşayan çocuklarımızın büyüdükçe düşlerini, meraklarını ve yaratıcılıklarını yitirmemeleri, köreltmemeleri için hepimizin elinden geleni yapması gerek'' diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu programının yoğunluğu nedeniyle konuşmasının ardından salondan ayrıldı.

Programın ardından yarışmamızda ilk 25'e giren fotoğrafların sergisi yapıldı. Serginin açılışını İstanbul Milletvekili Ayşenur Bahçekapılı ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge yaptı.

video on5yirmi5
Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Açılış Sayfam on5yirmi5'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • sakinnn Salı, 21:15

    ooooo iyi işş...

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.