Bülent Yıldırım'a İsrail Selam örgütünü sormuş

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım'dan canlı yayında gündeme bomba gibi düşecek açıklamalar yaptı.Yıldırım binlerce insanın dinlendiği 'Selam örgütü' nün daha önce kendisine İsrail'de sorgu sırasında sorulduğunu ifade etti.

GÜNCEL .
bülent yıldırıma israil selam örgütünü sormuş

Paralel yapının hedefindeki en önemli isim olan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım daha önce açıklamadığı bir bilgiyi kamuoyu ile paylaştı.

İLK DEFA AÇIKLANAN GERÇEK

Yıldırım, Tv Net'te katıldığı Net Bakış programında Mavi Marmara baskını sonrası sorguda kendisine "Selam Örgütü ile ilgili bilgisinin olup olmadığının" sorulduğunu açıkladı. Yıldırım'ın bu açıklamaları gündeme bomba gibi düştü. 

Bülent Yıldırım kendisine yöneltilen bu soruya ise Selam'ın anlamının barış olduğunu ifade ederek böyle bir konuya çok girmediğini söyledi.  

SORGUDA İRAN SORUSU

Sorguda kendisine İran Cumhurbaşkanı Ahmedinejat ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arasındaki ilişkininde sorulduğunu açıklayan Yıldırım, soruya "Devlet Başkanlığı dışında bir ilişkilerinin olduğunu sanmıyorum" şeklinde cevap verdiğini ifade etti.

Ayrıca Bülen Yıldırım, İsrail'in elinde sorgu kayıtlarının olduğunu ve yayınlaması halinde gerçeğin açık bir şekilde görüleceğini de sözlerine ekledi. 

Öte yandan bilindiği gibi Selam Örgütü paralel yapının Türkiye'yi karıştırmak için kurduğu gazeteciden, memura kadar bir çok gücün hizmet ettiği illegal bir yapı.

YILDIRIM: “PARALEL YAPININ ÖRGÜT ŞEMASIYLA İSRAİL’İN Kİ AYNI”

Uluslararası İnsani Yardım Vakfı (İHH) Başkanı Bülent Yıldırım, “Paralel yapının ucu bucağı nereye dayanıyor? Bu yargıya intikal etti ve ortaya çıkacak. Ama bildiğimiz bir hakikat var; Bu paralel yapının İsrail ile olan ilişkisi artık netleşmiş durumda. Çünkü Mavi Marmara şehitlerinin yakınlarını dinleyerek İsrail’in istediği dosyaları oluşturabilecek altyapı ortaya koymuşlar. Şehit aileleri ve İHH’yı dinlediler. En fazla dinlenen İHH’dır. Bu da İsrail’in bir isteği olduğunu ortaya koyuyor. Çünkü İsrail İHH’yı kendileri için bir tehdit olarak görüyor. İsrailli yetkililerinde açıkladığı ‘İHH’yı tehdit olarak görüyoruz’ açıklamasının ardından bize karşı tezgahlar kuruldu, oyunlar oynandı. Adana’da ki tır çevirmesi ve Kilis baskını güya dosya için delil oluşturmaya yönelik yapılmıştı. İsrail kendisine zararlı olarak gördüğü İHH’yı tamamen bitirmek istedi. Bunu da paralel yapı aracılığıyla yapmaya çalışıyor” dedi.

ŞEHİT AİLELERİNİN BİLGİLERİ PAZARLIK İÇİN SERVİS EDİLDİ

Kendilerine dayatılan sözde örgüt şemasının İsrail tarafından çizildiğini vurgulayan Yıldırım, “Çünkü biz Mavi Marmara’da sorgulanırken şu anda sözde Selam ve Tevhid örgütü olarak ortaya koydukları şemanın aynısını İsrail bize sordu ve dayattı. İşte Nasrallah’la, Ahmedinejad’la ve Tayyip Erdoğan’la arasında ilişki var mı yok mu? Bütün bunlar sorgu esnasında bize soruldu. Paralel yapının bu şeması İsrail sorgusundaki şema ile aynıdır. Paralel tele kulak aracılığıyla dinlenilen Mavi Marmara şehit yakınlarının bilgileri İsrail’e servis edilmiştir. Pazarlık için paralel yapı tarafından servis edilen kayıtlarla İsrail tarafından Hizbullah’la bağdaştırılmaya çalışıldık. Bu iftira aynı zamanda paralel yapının Kilis baskınında da karşımıza çıkmaktadır. Ortak çalıştıklarının bir başka göstergesi de budur” açıklamasında bulundu.

SONGÜR: “PARALEL YAPI BİZİ CAN EVİMİZDEN VURDU”

Paralel yapı tarafından dinlenilen şehit yakınlarından Cengiz Songür’ün oğlu İsmail Songür ise, “Yıllardan beri Gülen cemaatinin üst tabakasının Türkiye’ye hizmetten ziyade Siyonizm’e ve emperyalizme hizmet ettiğini biliyoruz. Paralel yapının İsrail’e telefon kayıtlarını servis etmesi sürpriz olmamıştır. Ülkenin seçilmiş bir otoritesine karşı gelerek çirkefleşeceğini ve özellikle şehitlerin kanı olan mukaddes Mavi Marmara gibi bir davaya bu şekilde müdahale edeceklerini tahmin etmemiştim. Böyle bir girişimle bizi can evimizden vurdular. Gülen cemaati çıkar peşinde koşmaktadır. Maddi yönden de Siyonizm tarafından desteklenmektedir” dedi.

“DİNLEMELER VE İSRAİL’E SERVİS VATAN HAİNLİĞİDİR”

Yine paralel yapı tarafından dinlenenlerden olan Mavi Marmara şehitlerinden Ali Haydar Bengi’nin eşi Saniye Bengi adına açıklama yapan abisi Mehmet Ensari ise, “Paralel yapı Gülen hareketinin Mavi Marmara şehitleri olayında ortaya koymuş olduğu duruş İsrail’e hizmet ediyordu. Şu anda olan paralel dinlemelerde İsrail’e hizmet etmektedir. Başbakan Erdoğan’ın BM’de Mavi Marmara baskınının ardından İsrail’e karşı kınama kararı çıkartmasına bile hazmedemeyen Gülen cemaatinin hizmet ettiğinin bir başka tespitidir.” dedi. Öte yandan dinlenenlerden şehit Çetin Topçuoğlu’nun eşi Çiğdem Topçuoğlu da paralel yapıyı vatan haini olarak gördüklerini söylerken bu işte parmağı olanların en kısa sürede cezalandırılmasını istedi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bülent Yıldırım'a İsrail Selam örgütünü sormuş
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.