MGK içişleri bakanı olmadan toplanacak

Güler'in yerine atama olmazsa tarihte bir ilk yaşanabilir

GÜNCEL .
mgk içişleri bakanı olmadan toplanacak

İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'ın istifalarını açıklamalarının ardından, gözler kabine revizyonuna çevrildi.

Hürriyet'te yer alan habere göre Ankara kulislerinde, revizyonun Cuma öğleden sonra saatlerinde gerçekleştirileceği konuşuluyor.

Ancak, Ankara'nın resmi toplantı takvimindeki bir ayrıntı, kabine revizyonunun daha erken, bugün bile yapılabileceği yorumlarını da beraberinde getiriyor.

Bu ayrıntı, Milli Güvenlik Kurulu toplantısı. MGK, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığında 26 Aralık'ta, yani yarın toplanacak.

GÜLER'İN YERİNE ATAMA OLMAZSA TARİHTE BİR İLK YAŞANABİLİR!

İçişleri Bakanı, Milli Güvenlik Kurulu'nun, oy hakkı olan doğal üyelerinden biri. Cumhurbaşkanı'nın başkanlığında toplanan MGK'da hükümet kanadından Başbakan'ın yanısıra başbakan yardımcıları, İçişleri, Dışişleri, Milli Savunma ve Adalet Bakanları yer alıyor. Askeri kanattan ise Genelkurmay Başkanı ile dört kuvvet komutanı, MGK'nın doğal üyeleri.

Muammer Güler'in istifasıyla, İçişleri Bakanlığı koltuğu bugün itibarıyla boşalmış durumda. Eğer Güler'in yerine bugün bir atama olmazsa, yarınki MGK toplantısı da, tarihte ilk kez "İçişleri Bakanı olmadan" toplanacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git MGK içişleri bakanı olmadan toplanacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.