Güler’in evinde neden para vardı?

İçişleri Bakanı Muammer Güler'le konuşan Posta yazarı Candaş Tolga Işık'ın bugünkü köşesinde ilginç detaylar yer aldı.

GÜNCEL .
güler’in evinde neden para vardı?

Candaş Tolga Işık, İçişleri Bakanı Muammer Güler ile görüştü. Işık bu görüşmeyi "Ve söz Muammer Güler'de" başlığı ile Posta Gasetesi'nde yer alan köşesine taşıdı. İşte o yazı...

(İstifanızı verdiğinizi söylediniz. Başbakan Erdoğan ne dedi?) sorusu üzerine

17 Aralık sabahı görevden affım, görevden azlim ve istifam dahil her şeye hazır olduğumu söyledim. Başbakan da ‘Gereğini kendim yapacağım' dedi.

-Telefon konuşmasında Reza Zarrab'a bir polis müdürünü görevden alacağınızı söylediğiniz iddia ediliyor.

Olay şudur: Bir ilçe emniyet müdür yardımcısı, Reza Zarrab'ı 1 milyon dolar vermediği taktirde organizeden operasyon yaptırmakla tehdit etmiş. Bana iletti. Biz de soruşturma açtık. Sonra fark ettik ki bu soruşturma bir şekilde tıkanmış! Reza Zarrab'ın İstanbul Emniyeti'ne bizzat başvurusu da var, bu polis müdürü tarafından tehdit edildiğini açıkça söylüyor.

-Operasyonun kilit adamı olarak görülen Reza Zarrab'ı nasıl tanıdınız?

Oğlumun 2004-2008 arasında iş yaptığı bir akrabamız var. Bu şahıs oğluma bir borç taktı! Battıklarını söyleyip senetler düzenlediler. O senetleri de ödemediler. Sonra bu çocuk Reza Zarrab'ın Çin'deki operasyonlarının başına geçmiş.

Oğlum da “Madem bunun yanında duruyor, para kazanıyor, alacağımızı tahsil edebilir miyiz?” diye düşünerek

Reza Zarrab'la tanışıyor. Budur tanışıklığımız.

EVDEKİ PARA İÇİN NELER SÖYLEDİ?

Bakan Güler, oğlunun evinde bulunan para için şunları söyledi: O paralar oğlumun Bahçeşehir'deki villasının satışından elde edilen paradır. Bütün belgeleri mahkemede ibraz edilmiştir. Satış sırasında bir ipotek sorunu doğmuş. Dolayısıyla paranın bankaya konulması halinde kaynağının gösterilmesi mümkün değil. O nedenle 1 milyon 200 bin dolarlık ipoteğin bozulmasını beklemişler.

GÖRÜŞMEDEN ÖNCE EMNİYETTEN BİLGİ İSTEDİM

Güler, 'Rıza Zarrab'la konuştunuz mu sorusuna ise şu yanıtı verdi: Görüştüm. Bana ziyaretime geldi. Hatta görüşeceğim zaman Emniyet teşkilatından bu adamla ilgili bilgi istedim. Bana yanlış bilgi verildi. "Yürüyen bir tahkikat var. Görüşmeyin" denebilirdi. Bu ağır bir suçtur.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Güler’in evinde neden para vardı?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.