Şamil Tayyar operasyonu böyle yorumladı

Şamil Tayyar: "Erdoğan'sız bir Türkiye hayal edenler, hem yerel seçimlerde hem de cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti'nin kaybetmesini hedefliyorlar. Bu amaçla bir süredir iç içe girmiş birbiriyle ilintili oyunlar sahneleniyor.'

GÜNCEL .
şamil tayyar operasyonu böyle yorumladı

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, uluslararası istihbarat örgütleriyle bağlantılı bazı odakların, cemaat ve hükümete siyasi bir rota çizmeye çalıştıklarını söyledi. 

Hülya Karabağlı'nın T24'te yer alan haberine göre, Belediye başkanı, bakan çocukları ve iş adamlarının yolsuzluk soruşturması kapsamında gözaltına alınmasını değerlendiren Tayyar, “Erdoğan’sız bir Türkiye hayal edenler, hem yerel seçimlerde hem de cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti’nin kaybetmesini hedefliyorlar. Bu amaçla bir süredir iç içe girmiş birbiriyle ilintili oyunlar sahneleniyor” dedi. Tayyar ayrıca, cemaatin AK Parti ile hiçbir problemi olmadığını düşündüğünü de dile getirdi.

AK Parti’li Şamil Tayyar, iş adamlarından bakan çocuklarına uzanan yolsuzluk operasyonunu, iki milletvekilinin istifası ve AK Parti ile cemaat kavgasına ilişkin T24’ün sorularını yanıtladı. Tayyar konulara dair şunları söyledi:

‘Türkiye’ye ayar vermek istiyorlar’

“Yeni bir küresel denklem oluşuyor. Bu denklemde Türkiye ağırlık kazanmak istiyor. Ancak küresel aktörler, Türkiye’nin yeni rolünden ve taleplerinden rahatsız. Onun için Türkiye’ye ayar vermek istiyorlar. 2014 yılında yapılacak mahalli seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçimleri kritik gözüküyor.

‘Erdoğan’sız bir Türkiye’

“Erdoğan’sız bir Türkiye hayal edenler, hem yerel seçimlerde hem de cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti’nin kaybetmesini hedefliyor. Bu amaçla bir süredir, iç içe girmiş birbiriyle ilintili oyunlar sahneleniyor.”

“Sayın Erdoğan’ı, cumhurbaşkanlığı adaylığı fikrinden vazgeçirmeye ve başbakanlık koltuğundan edinceye kadar bu kaosu sürdürmeye çalışacaklarını düşünüyorum.”

‘Diz çöktürme hamleleri’

“Gezi olayları, dershane bağlamında çıkartılan ‘diz çöktürme’ girişimleri, bu son operasyon, Başbakan'a ve AK Parti’ye yönelik stratejik hamlelerdir.”

“Meselenin, AK Parti ve cemaat kavgasına indirgenmesi sorunun büyüklüğünü görmemizi engeller. Cemaatin gerçek anlamda AK Parti ile hiçbir problemi olmadığını düşünüyorum. Ancak, uluslararası istihbarat örgütleriyle bağlantılı bazı odaklar cemaat ve hükümete siyasi rota çizmeye çalışıyorlar.”

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Şamil Tayyar operasyonu böyle yorumladı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.