Suriye sınırına duvar örülecek

Suriye'de devam eden iç çatışmadan dolayı askeri birlik noktalarında önlem alınıyor...

GÜNCEL .
suriye sınırına duvar örülecek

2 yıldan fazla bir süredir Suriye’de yaşanan iç savaş her geçen gün şiddeti artırırken Türkiye askeri birlik noktalarına ağır zırhlı araçlar yerleştirdi.

2 yıldan fazla bir süredir Suriye’de yaşanan iç savaş her geçen gün şiddeti artırırken, Türkiye’de ise askeri birlik noktalarına ağır zırhlı araçlar yerleştirildi. Şanlıurfa’nın Suruç ilçesine yakın olan Mürşit pınar (Kobani) bölgesinde Şanlıurfa 20.nci Zırhlı Tugay Komutanlığına bağlı sınır hudut birliğine, onlarca tank yerleştirildi.

SINIRA DUVAR ÖRÜLECEK

Suriye sınırının bir bölümüne güvenlik duvarı örülecek. Proje için çalışmalar başladı. Cilvegözü Sınır Kapısı ile Suriye'nin Bab El-Hawa Sınır Kapısı arasındaki yaklaşık 2.5 kilometrelik alana inşa edilecek duvar bölgeyi kaçak girişlere karşı izole edecek.

GÖRÜŞÜ ENGELLEYEN OTLAR YAKILDI

Mayınlı bölge olarak bilinen sınır çevresinde olası sınır hattını geçmek isteyen kişi ya da kişilerin gözlenebilmesi için mayınlı bölgede bulunan ve bir metreye yakın boyu sarı otlar görüş açısı ve güvenlik için yakıldı. Çıkan alevler gökyüzünü kaplarken, alevlerden etkilenen bazı mayınlar ise patladı. İlçede bulunan vatandaşlar sınır hattına askeri sevkiyat yapıldığını ifade ederek, ilçenin sakin ve huzurlu olduğunu dile getirdiler.

İHA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Suriye sınırına duvar örülecek
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.