PKK sitesinden ODTÜ provokasyonu

PKK'nin yayın organı ANF, bugün servise koyduğu ve fotomontaj olduğu ortaya çıkan fotoğrafla ODTÜ'yü karıştırmak istedi.

GÜNCEL .
pkk sitesinden odtü provokasyonu

Terör örgütü PKK'nın kendi yayın organlarından ANF bugün servise koyduğu fotomontajlı fotoğrafla ODTÜ'yü karıştırmaya çalıştı.

"ODTÜ'de PKK bayrakları dalgalandı" başlığıyla verilen haberde, yüzü kapalı militanın sözde PKK bayrağıyla poz vermiş resmi kullanıldı. PKK'nın yayın organının servis ettiği bu fotoğraf kısa sürede hem sosyal medyada hem de internet medyasında büyük yankı buldu.

Rotahaber, uzmanlara da onaylattığı fotoğrafraki PKK'lının photoshop ile diğer resme eklendiğini ortaya çıkardı.

Fotoğrafda başka yerden kestiği PKK'lıyı öğrencilerin önüne yerleştiren ANF, PKK'lının bacakları arasında ayak unuttu. Fotoğrafın montaj olduğunu ortaya koyan bir başka nokta da bayrağın gölgesi oldu. Photoshop ile bayrağa gölge ekleyen ANF, bayrak direğine gölge eklemeyi unutmuş.

PEKİ NEDEN ODTÜ?

ODTÜ, MHP'lilerin ve milliyetçilerin en fazla olduğu üniversite olarak biliniyor ve okulda sık sık karşıt görüşlü öğrenciler arasında da kavga çıkıyor. ANF'nin provokasyon yapacağı yer olarak da ODTÜ'yü seçmesi bu yüzden anlamlı bulundu.

ROTAHABER
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git PKK sitesinden ODTÜ provokasyonu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.