TRT'nin 4 Yeni Radyosu Yayında

TRT 4 yeni radyoyu yayına soktu. TRT’nin radyoları arasında Avrupa’ya hitap eden bir radyo da var.

GÜNCEL .
trtnin 4 yeni radyosu yayında

TRT Nağme, TRT Türkü, TRT Avrupa FM, TRT Ankara Radyosu yayın hayatına başladı. Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Bülent Arınç, TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, TRT çalışanları ve çok sayıda davetlinin katılımı ile yeni radyoların tanımı için kokteyl düzenlendi. 
 
Kokteylde konuşan Arınç, kendisini 'radyo çocuğu' olarak tanımladığını belirterek, çocukluğunda radyoya verilen önemi anlattı. Arınç çocukluğunda ailecek radyo karşısında haberleri, radyo tiyatrolarını ve müzik yayınlarını büyük bir dikkatle dinlediklerini aktardı. Bugün radyonun kendi çocukluğundaki gibi önemli olmadığını ve çok çeşitli alternatiflerinin oluştuğunu aktaran Arınç, yine de nostalji olarak radyoların hâlâ sevildiğini belirtti. TRT'nin son dönemde yayıncılık alanında yaptığı atılımlara dikkat çeken Arınç, 30 dilde yapılan radyo yayını, Kürtçe yayın yapan TRT 6 radyosunu bu atılımlar arasında saydı. Arınç,TRT'nin atılımlarını kıvançla takip ettiğini açıkladı.

TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin de yeni radyoların TRT'ye hiçbir mali yük getirmediği bilgisini verdi. Şahin, yeni açılan kanallardan TRT Nağme'nin 24 saat sadece Türk sanat müziği yayını, TRT Türkü'nün Türk halk müziği yayını, TRT Avrupa FM'in gurbetçilere yönelik internet üzerinden yayın yapacağını, TRT Ankara Radyosu'nun da Ankara'nın kültür, sanat, spor, magazin, trafik hayatına dair yayın yapacağını belirtti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git TRT'nin 4 Yeni Radyosu Yayında
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.