A Haber'deki gizemli profesör kafaları karıştırdı

A Haber, 'Harward Üniversitesi'nden bir profesörü yayına bağlayıp ABD Başkanı Donald Trump'ın tehditlerini yorumlattı. Ancak ne Harward Üniversitesi diye bir üniversite ne de Mark Thomas diye bir profesör var.

GÜNCEL .
a haberdeki gizemli profesör kafaları karıştırdı

A Haber'de 11 Ocak günü yayınlanan Cansu Canan Özgen'in sunduğu 'Satır Arası' adlı programa 'Harward Üniversitesi'nde' olduğu iddia edilen ve adı Mark Thomas olan bir profesör telefon konuğu olarak katıldı.

ABD'nin Suriye'den çekilme kararını değerlendiren Thomas, ABD Başkanı Donald Trump'ın baskı altında olduğunu, köşeye sıkıştığını ve İsrail tarafından yönlendirildiğini söyledi.

 

OdaTV'nin haberine göre, burada dikkati ilk çeken ayrıntı üniversitenin adının 'w' harfiyle yazılması. Dünyanın en önde gelen üniversitelerinden biri olan, ABD'de bulunan üniversitenin adı Harvard Üniversitesi. Yine haberde 'üniversitede adı Prof. Dr. Mark Thomas olan bir profesörün' olmadığı ifade edildi.

 

CONTACT OUT'TAKİ MARK TOMASS

 

Haberin ardından Google'ın 'Contact Out' hizmetinde Mark Thomas'ın e-posta ve telefon adresleri adı altında bazı veriler yayımlandı.

 

'Professor of Economics @ Hult International Business School' diye Hult Uluslararası İşletme Okulu'nda ekonomi profesörü olarak sunulan Mark Tomass, diğer yandan Harvard Üniversitesi'nde sözleşmeli yardımcı okutman olarak takdim edildi.

Çekya'nın Masaryk Üniversitesi'nde 1999-2007 arası profesör, 2007-2009 arası misafir profesör olduğu eklendi.

'Greater Boston Area', yani Büyük Bostan Bölgesi'nde yerleşik gösterilen Mark Tomass'ın ekonomi eğitimini Northeastern Üniversitesi'nde aldığı kaydedildi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git A Haber'deki gizemli profesör kafaları karıştırdı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.