Yayıncıları endişelendiren iptaller!

Reklam verenlerin, ABD krizden dolayı reklam bütçelerini kısıtlamaya, reklam rezervasyonlarını iptal etmeye başladığı ortaya çıktı. Gelişmeler sonrası yayıncılardan reklam verenlere önemli bir çağrı geldi.

GÜNCEL .
yayıncıları endişelendiren iptaller!

ABD kaynaklı dolar krizi, Türkiye'deki reklam sektörünü de etkileyebileceği yönünde endişeler var. Hatta cuma gününden itibaren bazı banka ve büyük firmaların reklam rezervasyonlarını iptallere başladığı belirtiliyor. Bazı firmalarında rezervasyonlarını iptal etmediği ama duruma göre pozisyon aldığı aktarılıyor. Bu endişeler sonrası yayıncılardan çağrılar gelmeye başladı.

Geçmişteki ekonomik krizlerde ilk etkilenen reklam sektörü ve yayıncılar olmuştu. İş dünyası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Amerika'nın skandal ambargosu karşısında üretimi ve ihracatı artırma kararı aldı. Reklam verenlerin de iş dünyasıyla dayanışma içinde olma beklentisi var.

Kanal7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet de endişelere ilişkin sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulunarak Reklam Verenler Derneği'ne ve reklam verenlere önemli bir çağrı yaptı:

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yayıncıları endişelendiren iptaller!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.