Adil Öksüz'ün son sözleri: Nereye gittiğimi sormayın

Adil Öksüz'ün darbe girişiminden beş gün sonra evinden ayrılırken "Nereye gittiğimi sormayın" dediği öne sürüldü.

GÜNCEL .
adil öksüzün son sözleri: nereye gittiğimi sormayın

15 Temmuz darbe girişiminin kilit isimlerinden firari Adil Öksüz'ün, 20 Temmuz günü Üsküdar Kısıklı'daki evinden ayrılırken kayınbiraderi Ali Sami Yıldırım'a "Nereye gittiğimi sormayın" dediği öğrenildi.

Sözcü'nün haberine göre, darbe girişiminin ardından gözaltına alınan ve 2 gün sonra serbest bırakılan Adil Öksüz'ü İstabul'da karşılayan, Ali Sami Yıldırım savcılık tarafından tutuklu bulunduğu Silivri cezaevinde Öksüz'e ilişkin olarak sorgulandı.

Yıldırım ifadesinde, Adil Öksüz’ün kendisini 18 Temmuz günü aradığını ve "Başına bir hadise geldiğini, Gölbaşı İlçesi’nde gözaltına alındığını ve bir avukata ihtiyacı olduğunu" söyledi.

Kısa bir süre sonra kendisini tekrar arayıp, mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığını söyleyen Öksüz’e, "sorunun ne olduğunu" sorduğunu belirten Yıldırım, bunun üzerine Öksüz’ün "komik bir hadise olduğunu ve gelince anlatacağını" söylediğini kaydetti.

Yıldırım, Öksüz’ün ortak otoparklarında bulunan SIR plakalı iki aracını alarak kendisini Atatürk Havalimanı’nda karşılamasını istediğini, bunun üzerine Öksüz’ü havaalanından alarak Üsküdar Kısıklı’da aynı binada oturdukları kendi evine götürdüğünü belirtti.

Yıldırım, 20 Temmuz’da saat 12.00 sıralarında kahvaltı yaptıkları sırada bir yakınlarının aradığını ve "Adil Öksüz tutuklandı" şeklinde çıkan haberleri birlikte izlediklerini belirterek, bir süre sonra Öksüz’ün kendilerine “Bu şekilde devam ederse beni tekrar gözaltına alabilirler. Bana hiçbir şey sormayın, ben buralardan gidiyorum. Nereye gittiğimi de sormayın” dediğini ve arabasının orada kalmasını isteyerek zaman kaybetmeden evden çıktığını öne sürdü.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Adil Öksüz'ün son sözleri: Nereye gittiğimi sormayın
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.