FT: "Kürt devleti hayali suya düştü"

Türkiye’nin gerçekleştirdiği operasyonu değerlendiren İngiliz Financial Times gazetesi, Ankara’nın bu operasyonla, bu bölgede bir devlet hayali kuran Kürtlere büyük darbe indirdiğini belirtti.

GÜNCEL .
ft: kürt devleti hayali suya düştü

Türkiye gazetesinin haberine göre: “Kürtlerin, bölgedeki karışıklıktan bir özerklik çıkarma gibi hayalleri vardı. Fakat şu anki tabloya göre bu imkânsız gibi görünüyor” denilen yorum haberde, “Türkiye’nin doğrudan askerî müdahalesi, bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Rusya ve İran ile safları sıkılaştırması, en çok Kürtlerin hayallerine darbe indirdi. Oysa Suriyeli Kürtler iki yıl önce Kobani kuşatmasını kırdıktan sonra devlet hayalleri kurmaya başlamıştı” denildi.

PYD, TÜRKLERİ PROVOKE ETTİ

Türkiye’nin, Rus uçağını düşürmesi üzerine PYD/YPG’nin bundan cesaret aldığını yazan gazete şöyle devam etti: “Suriye’deki Kürt militanlar Fırat Nehri’nin batısına savaşçı göndererek Türkiye’yi provoke etti. Tam bu sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rus lider Putin barıştı. Putin, Kürtlerden desteğini çekti. ABD’nin de onayıyla Cerablus harekâtı başlatıldı. Washington da Suriye’deki Kürt müttefiklerine Fırat’ın doğusuna çekilmelerini söyledi. ABD, Türkiye’nin yanında duracağı yönünde sinyal göndererek Kürtleri büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Görünen o ki, Kürtlerin bağımsız bir devlet hayalleri için artık şansları kalmadı.”

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git FT: "Kürt devleti hayali suya düştü"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.