Bazı sitelere mahkeme kararıyla erişim engellendi

İnternette yayın yapan bazı haber sitelerine Türkiye'den erişim Cumartesi gece saatlerinde engellendi. Erişime engellenen siteler arasında Medyascope, Gazeteport, Rotahaber, ABC Gazetesi, Karşı Gazete de var.

GÜNCEL .
bazı sitelere mahkeme kararıyla erişim engellendi

Bu sitelerin bazılarına Türkiye'den girmeye çalışan kullanıcılar İstanbul 4. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararıyla karşılaşıyor.

Uyarıda "Bu internet sitesi aşağıdaki karara istinaden 5651 sayılı kanun uyarınca Erişim Sağlayıcıları Birliği tarafından erişime engellenmiştir" deniyor.

Erişim yasağı getirilen diğer sitelerde ise uyarı yer almıyor ancak siteler açılamıyor.

5651 sayılı kanun internet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadeleyi düzenliyor.

MedyascopeTV de twitter hesabından "Maalesef TİB sitemize erişimi engelledi. Gerekçeyi bilmiyoruz. Hemen itiraz edeceğiz" açıklamasını yaptı.

Medyascope Yayın Yönetmeni Ruşen Çakır, sitedeki yazısını, kullanıcılara VPN kullanmaları çağrısı yaparak Twitter'dan paylaştı.

Gazeteport Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Hoş da erişim engeli kararını Twitter'dan duyurarak "Gazeteport'a Türkiye'den erişim engellendi. Kimler nasıl, hangi yöntemle yaptı araştırıyoruz" yazdı.

ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ da erişim engeliyle ilgili tweetinde "ABC gazetesi hiçbir bildirim yapılmadan erişime kapatıldı. Bu basın özgürlüğüne saldırı ve yeni bir gerici darbedir" dedi.-BBC Türkçe

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bazı sitelere mahkeme kararıyla erişim engellendi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.