Elif Şafak’tan Türkiye’yi karalama yazısı

Her fırsatta Türkiye'de basın özgürlüğünün olmadığını savunan Elif Şafak, ülkeyi bu sefer İngiliz The Guardian'a şikayet etti.

GÜNCEL .
elif şafak’tan türkiye’yi karalama yazısı

Hemen her fırsatta Türkiye'yi şikayet etmekten geri durmayan Elif Şafak, son olarak basın özgürlüğünün kısıtlı olduğunu savunan bir yazı kaleme alarak Türkiye'yi İngiliz The Guardian gazetesine şikayet etti.

Şafak, insanların fikirlerinden dolayı ülkede "hain" olarak yargılandığını söyleyerek "Tweet bile atamıyoruz, yasak" dedi.

HDP'Yİ YERE GÖĞE SIĞDIRAMADI

7 Haziran seçimlerini "Erdoğan'ın yenilgisi" olarak yorumlayan Şafak, HDP'yi öve öve bitiremedi. AK Parti hükümetinin yıllardır kadınlar için oluşturulan yasal düzenlemeleri gözardı eden yazar, HDP'nin eş genel başkanlarından birinin kadın olmasını "Türkiye'de bir ilk" olarak gördüğünü söyledi.

Tar’ın haberine göre Türkiye'de azınlıkların tehdit altında hissettiğini öne süren Şafak, yıllardır Türk hükümetinin ana dilde eğitimi savunmasını görmezden gelerek Kürtlerin bundan mahrum olduğunu iddia etti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Elif Şafak’tan Türkiye’yi karalama yazısı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.