SBS Anzak gününü eleştiren spikeri işten attı

Avustralya'nın SBS kanalında görevli spor spikeri Scott McIntyre Anzak Günü dolayısıyla attığı tweetler yüzünden işten atıldı. SBS, McIntyre'ın "kurumun iş ahlakını çiğnediğini" duyurdu.

GÜNCEL .
sbs anzak gününü eleştiren spikeri işten attı

BBC Türkçe'nin haberine göre Scott McIntyre, Gelibolu çıkarmasının 100. yıldönümü dolayısıyla yazdığı tweette "Avustralya ve Yeni Zelanda askerlerinin yargısız infazlar, yaygın şekilde tecavüzler ve hırsızlık yaptıklarını" söylemişti.

SBS'in McIntyre'ı işten atma kararı, ifade özgürlüğüne karşı olduğu için bazı gazetecilerce eleştirildi.

SBS kanalında futbol muhabirliği ve spikerlik yapan Scott McIntyre'ın, Cumartesi günü yazdığı bir dizi tweet arasında, "Mısır, Filistin ve Japonya'daki 'cesur' Anzaklar tarafından gerçekleştirilen yargısız infazları, yaygın tecavüzleri ve hırsızlıkları anıyoruz." ve "Avustralya'nın hiçbir anlaşmazlık içinde olmadığı yabancı bir ülkeye yönelik emperyalist işgalinin kültleştirilmesi, modern toplumun tüm ideallerine aykırıdır." mesajları da vardı.

Avustralya İletişim Bakanı Malcolm Turnbull, McIntyre'ın tweetlerini "alçaklık" olarak niteledi ve "Bundan daha çirkin ve uygunsuz bir yorum düşünülemez." dedi.

McIntyre, henüz görevinden atılmasıyla ilişkili olarak kamuoyuna bir açıklama yapmadı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git SBS Anzak gününü eleştiren spikeri işten attı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.