Yazar Nihat Genç'e hapis talebi

Yazar Nihat Genç'in bir internet sitesindeki yazısında yazar Nagehan Alçı'ya yönelik sözleri sebebiyle 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

GÜNCEL .
yazar nihat gençe hapis talebi

Gazeteci - yazar Nihat Genç'in bir internet sitesindeki yazısında yazar Nagehan Alçı'ya yönelik sözleri sebebiyle 3 aydan 2 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, gazeteci Nihat Genç'in 2011 yılında ''odatv'' adlı internet sitesinde ''Nagehan Alçı nereye koşuyor'' başlıklı bir yazı yazdığı, yazısında Alçı'ya ''zavallı, narkotik köpek, cahil'' gibi kelimeler kullandığı anlatıldı.

İddianamede şüpheli Nihat Genç'in köşe yazısında ''Taze gelinim' senin evin yok mudur- diye sormaz mı, kayınvaliden, cici baban. Milletin ağzı torba değil ki büzesin, her Allah'ın akşamı televizyonlardasın. Bak buradan söylüyorum yarın bir gün hamile kaldığında, konu komşuyu kesinlikle inandıramazsın bebeğin kocandan olduğuna'' şeklinde yazı yazdığını belirtildi.

Nagehan Alçı'nın onur, şeref ve saygınlığının rencide edildiği anlatılan iddianamede, Alçı da savcılık ifadesinde şunları söyledi:

''Nihat Genç, aşağılayıcı, küçük düşürücü, cinsiyetçi ve incitici sözlerle benim itibarımı düşürmeye çalışmıştır. Köşe yazısı halen internet sitesinde durduğu için kişilik haklarıma tecavüz devam etmektedir. Eylemleri hukuka aykırı olduğundan yargılanmasını ve yazılarının yayından kaldırılmasını talep ederim.''

İddianamede, Genç hakkında ''basın yoluyla hakaret'' suçundan 3 aydan 2 yıla hapis cezası isteniyor.

AA
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yazar Nihat Genç'e hapis talebi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.