TV 8'de fatura çalışanlara kesildi

TV 8'de kötü girişin faturası çalışanlara çıktı. Ankara ve İstanbul'da çok sayıda çalışanın görevine son verildi.

GÜNCEL .
tv 8de fatura çalışanlara kesildi

TV 8'de kötü gidişin faturası yine çalışanlara çıktı.

Ankara ve İstanbul bürolarından çok sayıda çalışanın görevine son verildi.

TV8 Ankara Haber merkezi'nde kameraman Tarkan Tuluy, Metin Kepenek, montaj servisinden Hümye Dinler, rejiden Murat Ülke ve Hakan Kartal ile muhabir Billur Kalkavan'ın görevine son verdi. Edinilen bilgiye göre, TV 8 yönetimi Ankara Haber Merkezi dışında İstanbul ve diğer illerde de tensikata giderek, çok sayıda çalışanını yılbaşı arifesinde işsiz bıraktı.

İşten çıkartmalara ilk tepki Profesyonel Haber Kameramanları Derneği'nden geldi. Dernek tensikatla ilgili bir açıklama yaptı.

İşte o açıklama:

TV - 8' DE KIYIM. . .

İşten çıkarmaların bu seferki acı ve adaletsiz adresi TV - 8 oldu...

Yıllarca emek veren çalışanlara, ön bildirim dahi yapılmadan kapının yolu gösterildi. Habercilik, gazetecilik gittikçe zorlaşıyor, bir sabah mesai için geldiğiniz şirketinize giriş kartlarınız okunmadığında anlıyorsunuz ki işten çıkarılmışsınız. TV - 8 yönetimi zaten çalışanlarına 5 yıldır zam yapmıyor ve fazla mesai ücreti ödemiyor. Çalışanlar hem psikolojik, hemde bedenen yıpranıyor, hak ettiklerini alamıyorlardı. Bunun üzerine, bugün öğle saatlerinde görevi başında mesleklerini icra eden çalışanlara telefonla işten atıldıklarını bildirmek yönetimin personele, en önemlisi insana verdiği değeri açıkça göstermektedir.

TV - 8 yönetimi tarafından haber kameramanı meslektaşlarımız Tarkan TULUY, Metin KEPENEK ve işine son verilen diğer tüm TV - 8 çalışanlarına karşı takınılan bu tutumu kınıyoruz...

Sansürsüz Haber

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git TV 8'de fatura çalışanlara kesildi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.