Ergin: Yayın durdurma önlenecek

NTV'ye konuşan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, "3. yargı paketindeki düzenleme ile yayın durdurma önlenecek" dedi.

GÜNCEL .
ergin: yayın durdurma önlenecek

Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Özgür Gündem gazetesinin kapatılmasıyla ilgili NTV'ye konuştu.

Adalet Bakanı Ergin, "Türkiye'de bir kez daha böyle bir sorunun yaşanmaması için Meclis'te bulunan 3. Yargı Paketi'nin çerçeve 86. maddesindeki yayın durdurma hükmünü kaldırıyoruz" diye konuştu.

Yasalaşınca bir daha böyle karar çıkmayacağını belirten Ergin, "Türkiye'de bu tür sorunların yaşanmasını istemiyoruz. Basın özgürlüğünde böyle bir sıkıntının olabileceğini gördüğümüz için böyle bir düzenlemeye gittik. Bu yasalaşınca bu sorun da ortadan kalkmış olacak" dedi.

Bir ay içinde Meclis'ten çıkmasını planladıklarını belirten Ergin, ayrıca ifade özgürlüğü ve basın özgürlüğünü güçlendirecek yeni tedbirlerin de 4. pakette yer alacağını söyledi.

ÖZGÜR GÜNDEM 1 AY KAPATILDI

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, pazar günkü sayısının 1, 8, 9, 10 ve 11. sayfalarında yer alan haber, yorum ve fotoğraflarda "Örgüt propagandası" yaptığı iddiasıyla, Özgür Gündem gazetesine bir ay kapatma cezası verirken, gazetenin pazar çıkan tüm sayılarına el konulmasına karar verilmişti.

Ntvmsnbc

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ergin: Yayın durdurma önlenecek
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.