Barış akademisyeninin talebi ‘delilleri karartabilir’ diye reddedildi

“Bu suça ortak olmayacağız” başlıklı barış bildirisinin imzacılarından akademisyen Serkan Günay’ın yurtdışı yasağının kaldırılması talebiyle yaptığı başvuru reddedildi.

GÜNCEL .
barış akademisyeninin talebi ‘delilleri karartabilir’ diye reddedildi

ODTÜ Felsefe Bölümü’nde araştırma görevlisi olan Günay, Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Örgüt propagandası” suçlamasıyla tutuksuz yargılanıyor. Günay hakkında yurt dışına çıkış yasağı bulunuyor. 

‘DELİLLERİ KARARTABİLİR’

Artı Gerçek’te yer alan habere göre, Günay’ın avukatı Oya Aydın Göktaş, yurt dışına çıkış yasağının kaldırılması talebiyle bir üst mahkeme olan Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesi’ne başvuru yaptı. İtirazı değerlendiren mahkeme, “Sanığa isnat edilen suçun vasıf ve mahiyeti, suçun işlendiği hususunda kuvvetli delillerin varlığı ve karartılma ihtimali göz ününe alınarak Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi’nin sanığın yurt dışına çıkışının yasaklanması şeklindeki verilen adil kontrol kararında usul ve yasaya aykırı herhangi bir cihet bulunmadığı anlaşıldığından…” diyerek itirazı reddetti. Karar oy birliği ile alındı.

 

 

 

Kaynak: Birgün

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Barış akademisyeninin talebi ‘delilleri karartabilir’ diye reddedildi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.